Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen nehéz feladatok vannak...

Ilyen nehéz feladatok vannak óvodapedagógus alkalmasságin az egyetemen?

Figyelt kérdés

Vagy csak az Eltén ilyen? Vagy nem is kérnek mindent, hogy mutassunk be?


Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar


alkalmassági vizsga:

ének-, beszéd és testi vizsgálat)



Az ének-zenei alkalmassági vizsgálat:


Célja annak megállapítása, hogy a pályázó alkalmas-e a pálya gyakorlásához szükséges zenei ismeretek elsajátítására.


Feladat: Az elbírálás alapvető szempontja, hogy a felvételiző rendelkezzék az ének-zenei tevékenység vezetéséhez, tanításához nélkülözhetetlen zenei hallással, egészséges énekhanggal, megfelelő hangterjedelemmel és elemi kottaolvasási ismerettel.


- a hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal vagy műzenei szemelvény előadása emlékezetből, a jelölt által előkészített 20 dalcímet tartalmazó lista alapján. (A dalokat más-más kezdőhangról is meg kell tudni szólaltatni):


- a zenei emlékezet vizsgálata során egyszerű, rövid ritmus sorok visszhangoztatása (negyed-, nyolcad-, pontozott ritmus és szinkópa kombinációból) tapsolással, kopogással néhány hangból álló egyszerű dallamok visszaéneklése, dúdolással vagy szolmizálva:


- a kottaolvasási készség vizsgálata során néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén, az ötvonalas rendszerben.


Beszédalkalmassági vizsgálat:


Célja annak megállapítása, hogy a pályázót beszédkészsége alkalmassá teszi-e az óvodapedagógusi és tanítói pályára.


Feladat: 10–15 soros nyomtatott prózai szöveg felolvasása, szükség szerint a szöveg reprodukálása, ill. beszélgetés. A pályázónak a felolvasandó szöveg előzetes megismerésére időt adnak.


Az elbírálás szempontjai: - vannak-e a vizsgázónak hangképzési zavarai (pöszeség, raccsolás, selypítés, orrhangzós beszéd, a magánhangzók igen zárt képzése, a beszédhang képzési hibája);


- a pályázó beszédritmusában észlelhetők-e súlyos zavarok (dadogás, értelemzavaró hadarás, leppegés, pattogás); - a felolvasás mennyire értelmes, követhető, kifejező.


A tájnyelvi ejtés nem beszédhiba, tehát nem kizáró ok.


A testi alkalmassági vizsgálat:


Célja annak megállapítása, hogy a pályázó rendelkezik-e azokkal a testi adottságokkal, amelyek a pedagógusképzésben folyó testneveléshez és a későbbiekben a pálya gyakorlásához szükségesek. (A tantervi előírások szerint a testnevelési követelmények teljesítése alól teljes vagy részleges felmentés nem adható.) Cél továbbá a tanító szakon a "Testnevelés és sport" műveltségi területre a pályázók (jelentkezők) előzetes szűrése. Tornafelszerelést hozzanak magukkal.



Követelmények:


- 10 perces zenés gimnasztika ,


- akadálypálya teljesítése (fellendülés kézállásba - gurulás előre segítséggel, egykezes felső átadás és labdavezetés irányváltoztatással, felguggolás guggolótámaszba 3 részes svédszekrényre, felugrások, leugrások, átugrások, egyensúlygyakorlatok stb.)


Szükség esetén a pályázótól szakorvosi vélemény és terhelhetőségi igazolás pótlólagos bemutatása kérhető.


2010. febr. 16. 00:46
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Mi a kérdésed? Ha jól látom, elolvastad és bemásoltad a hivatalos tájékoztatót. Tőlünk szeretnéd hallani, hogy ami a hivatalos tájékoztatóban van, az csak ijesztgetés, és csak annyit fognak kérdezni, hogy hány éves a kapitány?


Szerintem ha ezeket csakugyan nehéznek találod, akkor gondolkodj el rajta, hogy jó irányt választottál-e. Kérhetsz segítséget a tanáraidtól a felkészüléshez.

2010. febr. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

már megbocsáss, de ez semmi.

ha nem tudsz 20 énelket, meg nem tudsz 15 20 prcet összefüggő gyakorlatokkal kitölteni, akkor rátermett vagy szerinted?? mert nem., de ne aggódj, max 2- énekelsz, és a mozgásnál se ilyen komoly mint leírva hangzik, de gondold már át !!! ez nem sok.

2010. febr. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én idén a Kecskeméti Óvónőképző Főiskolán voltam ugyanilyen alkalmasságin.

Az egyszerübb volt...éneken elkellett énekelni pár gyermekdalt,esetleg skálázni pár embernek.

Tesin annyi volt,hogy kb. 2perc gimnasztika amit tanár vezetett,4db fekvőtámasz,egy zsámolyraugrás,végigmenni egy felforditott padon, labdát vezetni rövid ideig és a végén kosárra dobni...pofonegyszerü...

Szövegértésből gyerekszöveget kellett olvasni,képről beszélni.

Nekünk is irták a tájékoztatóban h mindenfélét kell majd csinálni,meg is voltam ijedve,de utána mindenki mondta,hogy a tesi volt a legkönnyebb.Úgy tudom ha akármelyik óvónőképzőn meg van az alkalmasságid,azt elfogadják az országban bármelyiken,nem kell újra teljesitened.Szóval ha annyira nehéznek tartod,tedd le máshol.=)

2010. febr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
23%
NEHÉZ AZ ÉLET.NEHÉZ AZ ALKALMASSÁGI.NEHÉZ MINDEN.DE CSAK AKKOR HA MI MAGUNKNAK AZZÁ TESSZÜK!!!
2010. jún. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!