Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvodapedagógus alkalmasságin...

Óvodapedagógus alkalmasságin szolmizálni is kell?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, elém leraktak egy gyermekdalos kottát, hogy olvassam el, de nem volt nehéz :)
2009. nov. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy én nem jártam zenesuliba és nem is énekból érettségizek hanem művészettörténetből 5. ként .. akkor nem fog menni ? :(
2009. nov. 13. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Dehogynem fog menni. Intézményenként változik, hogy mit kérnek, van ahol nem kell kottaolvasás. Egyébként ajánlott eljárni ének tanárhoz (én a suliba jártam órák után) de ha van olyan ismerősöd, akinek van valamilyen zenei tudása( évek óta játszik hangszeren vagy ebből érettségizett), akkor ő is fel tud készíteni, annyira nem vészes. Én sem tanultam előtte soha éneket, de sikerült megcsinálni. És ha nagyon szépen énekelsz, akkor az sokat számít. :)
2010. jan. 4. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia kedves kérdező!


Csak holnap mész te is az ELTE TÓFK előalkalmassági vizsgájára? :-)

2010. febr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
lécci meséljetek nekem is hogy mi volt. Főleg a zenei rész-kottaolvasás, és a tesi érdekelne..thx :)
2010. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-n voltam.


Az ének rész abból állt,hogy el kellett énekelni 2 népdalt (az egyiket te,a másikat a tanár válaszotta ki).

Utána adott egy Kodály-kottát,ami ilyen gyerekdal szerűség volt...De direkt olyat adott,amik nagyon ismeretlenek...Azt kellett szolmizálva elénekelni..Akiknek nem ment,azoknak segített.

Ha szép és erős,tiszta hangod van,akkor átengednek.


A tesi nehéz volt...Az egész egy csoportos bemelegítéssel kezdődött...10 percig csak futás,közben gyakorlatok.

Aztán pedig jöttek az egyesével bemutatott feladatok (kézenállás(itt két gyerek megfogja a lábad),labdavezetés és felsődobás,végig sétálni egy padon lendületesen,szekrényugrás,és zsámolyok felett kellett átugrálni.)


Ennyi volt!


A beszéd résznél,pedig adtak egy szöveget (ne mesére számíts) és azt kellett hangosan felolvasni.


Így visszagondolva nehéz volt,vagyis inkább fárasztó!


Szia!

2010. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!