Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jegyek és tudás alapján...

Jegyek és tudás alapján megkülönböztetni a diákokat - egyet értetek?

Figyelt kérdés

Engem nagyon fel tud idegesíteni, hogy a gyerekeket (kicsiket, nagyokat) jegyek alapján, azaz, szimpla számok alapján meg kell különböztetni mindenképp a gyerekeket. Összeomlana a világ, ha az ember kaphatna egy kis szabadságot az élethez? Más szavaival élve: Ez egy "nácirendszer". Igaz. Gondoljatok csak bele:

A nácik zsidóság alapján különböztették meg az embereket, ahogy a tanárok jegyek és tudás alapján a diákokat. Mára nagyon elvesztettük a szabadságunkat. Egyre nehezebb dolgokat vezetnek az oktatásba, de addig, míg összeroppanok. 9 osztályos általános iskola? Nehezített felvételi? Ne röhögtessetek már! Annyi dolgot vezetnek az oktatásba, hogy nem fog érdekelni, hogy hülyén halok meg, de idegileg nem bírom. Minden erőmet az iskola veszi el, majd hazaérek feltöltődni, és újra dolgozatokba fecsérelni az energiát. Mi értelme van? Azt akarják, hogy a gyerek ne legyen hülye, de ennyire túlterhelni nem fair. Nektek mi a véleményetek?


2015. márc. 19. 18:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Valahogyan mindenképpen értékelni kell, mert kell a gyereknek a visszajelzés. NYilván motivál, hogy valakit utol akar érni, vagy meg akar előzni, és ezzel semmi baj nincs, egészséges keretek között.

HA százalékot kap a dolgozatra, nem jegyet, akkor is pont úgy össze tudja hasonlítani a tudását a többiekével, szóval attól, hogy jegyet nem adsz, nem vagy előbbre.

2015. márc. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert akkor szerinted jegy helyett mit kellene alkalmazni?


Tehát valami alapján értékelni kell az illetőt, hogy milyen lett a dolgozata.


Én elméletileg nem olyan könnyű iskolába jártam, de hogy leterhelve sose voltam. Nálam a leterhelés azt jelenti ha napi fél óránál többet kellet tanulni.

2015. márc. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
te tényleg azt hiszed, hogy nehezítették az iskolát? egy jó 30 éve még ennél is nehezebb volt...
2015. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mi lett volna annyira nehéz? Szombaton bejárni? Lehet... Azonban azóta több mindent állapítottak meg, amelyek bekerültek az újabb tankönyvekbe.
2015. márc. 19. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
De amúgy a legviccesebb mikor az emberek az érettségi miatt sírnak. Na azon szakadok. Mikor érettségiztem, nem sírtam mert tudtam h az egyetem nehezebb lesz. És tényleg.
2015. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Több mindent állapítottak meg? Mit állapítottak meg például? :D
2015. márc. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen túlterhelésről beszélsz. Általános és középiskolákban semmilyen túlterhelés nincs.

Alíg tanítanak valamit, évekig gyakorlatilag a semmit tanítják.

A nagy többségnek rengeteg szabadideje van, sőt sokszor annyira, hogy egyesek nem is tudják feltalálni magukat, vagyis unatkoznak.


Aki unatkozik, miért lenne terhelve? Nem értem miről beszélsz.


Mondj olyan tárgyat, vagy témakört, ami kimagaslóan nagy teher. Ilyet nem tudsz mondani, mert nincs.


Ráadásul az utóbbi időkben jelentősen megkönnyítették a követelményeket, minden idióta érettségit kap. Aztán hol van a mai érettségi szinvonala?... 20% fölött mindenkit átengednek.

2015. márc. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

25% már az ami fölött mindenki kap érettségit. De tényleg nincs semmi nehéz az egészben. Mindenki fél tőle, meg mondja, hogy nehéz sokat kell tanulni. Minden évben el is játszák, hogy panaszkodnak az érettségi miatt, hogy nagyon nehezet adtak. Pedig alapdolgokat kérdeznek, olyat amit illik tudni egy 18 éves fiatal felnőttnek.

Túlterhelés szerintem csak annak van aki rástresszel erre az egész suli témára. Én például általánosban egy szót nem tanultam és 4-es tanuló voltam. Középsuliban sem kellett megerőltetnünk magunkat. Most egyetemre járok, lényeges különbség van az említett típusok között. Egy vizsgaidőszakban akár négyszer-ötször többet kell tanulni, mint középsuliban. Az egyetem/főiskola pedig már nem kötelező. Éppen ezért is mert van aki nem tud vagy nem szeret tanulni.

Lényeg az szerintem, hogy nincs túlterhelés ez az alapkövetelmény. Ha meg valaki nem szeret tanulni ilyen dolgok miatt mert nincs szabadideje akkor nem kell erős iskolát választani. Most ez lehet hülyén hangzik de nem született mindenki anyagmérnöknek. :D

2015. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mégis mi alapján kéne értékelni akkor a diákok teljesítményét? Valahogy muszáj. Amúgy elhiszem, hogy most nagyon stresszesnek meg nehéznek találod, valóban rohadtul nem az. Nem tudom hányadikas vagy, de én gimi 9. után egyáltalán nem paráztam rajta. Mindig jó tanuló voltam, tanultam is becsületesen, de szépen rájöttem, hogy ha bekapok 1-2 rossz jegyet, mert épp nem készültem arra az órára, attól nemhogy a világ nem dől össze, de érdemben még a félévi jegyemet sem befolyásolja. Azt meg már ne is említsük, hogy az év végi jegyek az égvilágon sehová nem fognak számítani.

Pláne ha megvan, hogy hová szeretnél tovább tanulni. Ha mérnöknek készülsz, akkor a matek és a fizika menjen keményen, meg legalább egy nyelv, a többi mehet takaréklángon, de azért tisztességesen.

2015. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!