Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek 4. 00 -es átlaggal...

Szerintetek 4. 00 -es átlaggal van esélyem bekerülni a Karinthy Frigyes gimnáziumba ( Bp. ) illetve a Berzsenyi Dániel Gimnáziumba? ( Vagy tudtok még valami jó gimit ajánlani Bp. -n? )

Figyelt kérdés
Amúgy még csak 7.-es vagyok szóval még tudnék javítani a jegyeimen.

2015. márc. 20. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Javítsd ki év végére, amennyire tudod :)

Amúgy ha írsz egy kimagasló felvételit, még ezzel az átlaggal is talán sikerülne valamelyik iskola :) Talán inkább a Berzsenyi.

Talán még a Madáchot tudnám neked ajánlani :)

2015. márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
8.ban iratkozz be előkészítőkre a karinthyba, igaz pénzbe kerül, de megéri, persze csak ha van rá otthon keret. Nekem nagyon jó felvételi jött össze utána, szóval hajrá:)
2015. márc. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

4.00 átlagoddal sajnos nem nagyon kerülsz be a karinthyba és a Berzsenyibe se.

De csatlakozom az előttem szólóhoz.

Ha most rákapcsolsz. Nyáron kitöltöd az összes eddigi felvételi feladatot (internetről le lehet tölteni, megoldókulccsal együtt).

Összel elmész a Karinthyba, esetleg pluszban még más felvételi előkészítőre is, vagy ha úgy álltok anyagilag, akkor matekból magántanárhoz. Akkor még lehet esélyed.

2015. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A Madáchot én is ajánlanám, de a 4.00 átlag ahhoz is kevés.

Ha nem tudsz ezen az átlagon javítani, akkor pl: a Deákot tudom javasolni (XIX. kerület).

2015. márc. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Leöveyt tudom még javasolni, ha marad a 4-es átlag :)
2015. márc. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jaj, ne az szerintem bőven 4-es alatti suli. 4-sel találsz annál sokkal jobbat.
2015. márc. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Majdnem minden az irasbelin mulik.. en 5.0 atlaggal siman a felvettek kozt vagyok (de eotvosbe megyek) baratnom szinten 5.0 atlaggal pocsek irasbelivel 178... viszont elokeszitos tarsam 4.3-mas bizivel 5-6 hellyel van csak utanam.. ezzel csak azt akartam erzekeltetni hogy az irasbelin mulik a legtobb es utana a szobeli.. rossz jegyek csak par pont minusz.. kuszobold ki egy jobb irasbeli-szobelivel ;) elokeszitot en is ajanlom. es soksikert jovore:') bocs az ekezethianyert lusta voltam :D
2015. márc. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak. A felvételi feladatok gyakorlásával, felvételi előkészítőkkel és/vagy nagy szerencsével valóban bejuthatsz a jobb iskolákba is, mert valóban az írásbelin és a szóbelin vannak a nagyobb pontkülönbségek és nem a hozott pontoknál. De nagyobb tudással nagyobb az esélyed, hogy több pontot érj el!

Karinthyba járok. Itt mondta az osztályfönököm, hogy azért hívnak be szinte mindenkit itt szóbelizni, hogy minél több esély legyen arra, hogy megmutassuk, hogy mit tudunk. Hiszen a hozott pontok általános iskola és tanárfüggő (ugyanaz a tanuló egyik iskolában 3-as, másik iskolában 5-ös), az írásbeli és a szóbeli egy-egy pillanatnyi teljesítményt tükröz (lehet éppen rossz napod, lázad, izgulsz, stb.). Nagyobb tudással nagyobb esélyed van bárhol. Szerintem szedd össze magad és elérheted a célodat.

Mentőiskolát azonban mindenképpen írj be. Arra jó a Deák, a Leövey és még van néhány.

2015. márc. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Karinthy német tagozatára járok. Az osztályunkba a legkevesebb hozott pont 43,5 volt, de a többségnek 48-50 pontja volt (vagyis a 10 jegyből csak 1-2 volt 4-es, a többi 5-ös). Viszont volt olyan, aki 50 hozott ponttal és 7 magyar szóbeli ponttal, vagy egy másik 49 hozott ponttal és 32 matek írásbeli ponttal jutott be az osztályba. A 43,5 hozott pontos pl.: 44 pontos matek írásbelit írt.

Tehát mégegyszer... Szedd össze magad! ...és bekerülhetsz.

2015. márc. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!