Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy hét alatt milyen módszerre...

Egy hét alatt milyen módszerrel tanuljak meg kb.500 német szót?

Figyelt kérdés
2015. márc. 21. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezd el most :)

Valahol olvastam, hogy valaki úgy tanulta meg a szavakat, hogy ilyen sárga ragasztós papírra felírta pl. a bútorok, használati tárgyak nevét, aztán ugye ahogy ránézett, rögtön tudta mi az. Szerintem hatásos lehet.

2015. márc. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent úgy jegyzek meg ha leírom. többször, amíg be nem vésődik.

Legyen előtted a lista az 500 szóról, menj végig rajta , írd le mindet egyesével, és mindíg közbe gondolj valami kapcsolatra amiről könnyen eszedbe jutna a szó.

2015. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tanuld meg legelőször szerintem a könnyebbeket. :)

Mivel érsz többet:

megtanulsz 300 könnyű (rövid vagy hangzatos vagy bármi) szót, vagy sorrendben haladsz, ami miatt mindig megakadsz a nehéz szavakon, amik nem akarnak bemenni a fejedbe és így nem haladsz annyit,amennyit kellene.

Mert itt most a mennyiség számít. Jobb 450 szót megtanulni, mint 100 szót.

2015. márc. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap százat -
2015. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!