Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Idegen nyelven nagy mennyiségű...

Idegen nyelven nagy mennyiségű egyetemi anyagot milyen módszerrel tudnék hatásosan megtanulni?

Figyelt kérdés
Ausztriában járok egyetemre, és bár van felsőfokú nyelvvizsgám is, a szakirodalmat ilyen mennyiségben - és ennyi idő alatt - nehezen dolgozom fel. Tudna valaki bevált módszert rá, hogy hogyan tudnék memorizálni ennyi anyagot? Sajnos sok időm nincs arra, hogy nagyon aprólékosan elszöszmötöljek vele. Minden ötletre kíváncsi vagyok, kipróbálom őket. :) De kérek Mindenkit, hogy a "nem lehet mit tenni" és a "minek mentél oda?" jellegű kommentekkel ne pazarolja az időt. Köszönöm, és köszönöm a segítséget, előre is.

2013. nov. 30. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy olyan érzésem, hogy a vastagbetűs kérdés, és az apróbetűs magyarázat ellentmond egymásnak. A vastagbetűs kérdés a tanulásra vonatkozik. Az apróbetűs magyarázatban már "memorizálás" szó szerepel, amit csúnyán és magolásnak szoktam hívni.

Nos, ha valóban a megtanulás (az értelmezve megtanulás) a cél, egy-egy részegység (oldal / fejezet) elolvasása után kivonatot írnék a lényegről. Mint annakidején az érettségi tétel...

És ezeket a kivonatokat tanulnám meg, hogy az első néhány percben a vizsgán folyamatosan tudjak beszélni. Általában aki magabiztosan és meggyőzően beszél néhány percet egy adott vizsgatétellel kapcsolatban, azt nem szokták különösebben vegzálni...

2013. dec. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Írásbeli vizsgáim vannak egyelőre, az elsőn már sikeresen túl vagyok, találtam egy részéhez vázlatot neten, és igazad van, tényleg így volt a legkönnyebb megtanulni. :) Köszönöm szépen a választ.

Tanulni és bemagolni az anyagot valóban más tészta, én örülnék neki, ha a tanultak hosszú távon is megmaradnának. Azt hiszem, idegen nyelven magolni nem is nagyon lehet, mert próbáltam az elején, de kiderült, hogy a leírtak jelentésével alaposabban kell foglalkoznom, hogy megmaradjon az anyag, mintha magyarul kéne tanulnom. Csak épp az idő nem volt segítségemre ebben, de ez a kivonatos módszer tényleg bevált, köszönöm. :)

2013. dec. 24. 14:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen szak?
2018. dec. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közgazdaságtan ?
2018. dec. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!