Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Külföldön milyen módszerrel...

Petro's kérdése:

Külföldön milyen módszerrel történik az idegen nyelv oktatása?

Figyelt kérdés

Az Arab államokban már az általános iskolában az Arab nyelven kívül az angolt és a franciát is anyanyelvi szinten beszéli kivétel nélkül mindenki. Diszlexiások, beszédzavarosak mindenki. Ugyan ez a helyzet Indiában is. Nálunk miért nem lehet átvenni ezeket módszereket? Miért kell olyan módszerrel tanítani a nyelvet amivel 10 év után sem vagyunk képesek megszólalni. Magyarországon borzasztóan a nyelvtanra mennek rá. Egyik barátom mondta, hogy a huga Angliában él és elhozta az angol barátját Magyarországra. Elé raktak egy angol középfokú nyelvvizsga tesztlapot és gyakran vakargatta a fejét. Kb. 70%-osra sikerült és ki volt akadva, hogy itt milyen követelmények vannak. Vannak olyan igeidők amit velünk megtanítattnak és a nyelvvizsgán is van, amit az angol srác nehezen beszéli és csak a 90 éves nagymamájával tud ilyen nyelvezetben beszélni. Mi értelme ilyen mélységben tanulnunk a nyelvtant? Miért nem gyakorlat orientált módszerrel tanítják a nyelveket?

Ha külföldön tanultatok nyelvet akkor azt milyen módszerekkel?



2012. szept. 17. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Rosszul tanítanak itthon nagyon. Máshol beszélgetnek, olvasnak, filmeket néznek, írnak... Ennyi. Nem táblázatokat magolnak.


Én itthon is így tanulok - magamtól. Nekem bevált, próbáld ki te is. :)

2012. szept. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Ekkora butaságot kérdezni...megáll az ész! Arra gondoltál már, hogy hány külföldi iskolában tanítanak magyart és milyen szinten? Azonkivül minden ország oktatja az iskolájában a saját anyanyelvét. Gondolod, hogy csak faluvégi szinten, hogy a diák nehogy már valamit is megtanuljon? Az, hogy 10 év alatt nem tudsz megtanulni egy nyelvet sem, hát akkor nem, nem kötelezö az idegen nyelv. De ha már tanulod, az csak a te érdeked lehet. Nem nekem, vagy Jóska Pistának tanulsz. Ha meg már tanulsz, akkor tudjál is már valamit. Pláne a nyelvtant, enélkül csak gagyogsz, mint az a bizonyos majom a fán.
2012. szept. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nyelvtanár vagyok:) én sosem szabályokat magoltattam be, hanem az életet, elsőben nem idióta érthetetlen gyerekdalokat hanem kérdezz-felelek játékot játszunk, a másodikosaim meg tudják értetni magukat. Csak ez egy olyan iskola, ahol válogatottan jó a gyerekanyag. de tanítok olyan helyen is, ahol a gyerek az előző órán a gyakorláson nagyon szépen teljesített, ám egy percet nem foglalkozott vele azóta, se szótanulás, se ismétlés, hát nehogy már én tanuljam meg helyette?... és persze egyest írt, mi mást. Mondom, az órán mindent értett. Az, hogy a gyerek nem tanul, az nem az én hibám. A múltkor azt mondta egy érettségizett szülő, hogy minek az angol, ő nem megy ki Angliába úgyse' és aki ide jön külföldi. az meg tanuljon meg magyarul. Na puff nekem:) Nem akarom leszólni azokat az iskolákat ahol nincs színvonal, de sok helyen még füzetre sincs pénz, ami kb 45 forint, hogy lenne pénz arra, hogy könyvet vegyen a kezébe?... Az iskola után sok gyerekem jár munkába a szülei helyett vagy velük együtt. Hol tudnak ők tanulni?????

Amúgy messzemenően elutasítom a szabálytanulásos, táblázatmagolós módszert. Viszont ha valamit átadok, és órán megértik és házit is adok, akkor TANULJÁK MEG, CSINÁLJÁK MEG és akkor lehet csak továbbhaladni.

Még valami. ROmániában voltam iskolát nézni és tudjátok...? A nyolcadikosoktól nem tudtam olyat kérdezni, hogy ne tudjanak válaszolni az élet minden területésről. Itt sok nyelvvizsgás sem tudta volna. .... Hogy csinálják?.... FILMEKKEL, SZITjUÁCIÓKKAL, DALSZÖVEGEKKEL, játékosan kezdik kicsi kortól. ... amikor ezt én is megpróbáltam, jött a szülő hogy mi a francért nem tanulunk a könyvből és miért nem akarok én tanítani és csak filmet nézetni. Na köszi, holott a gyerekek többet tanultak egy órán, mint 10 unalmas gyakorló órán... Juj, erről éveket tudnék mesélni....

Sok kolléga tényleg unalmas de vannak azért olyanok, akik próbálnak újítani, de NEM MINDIG A TANÁROKBAN VAN A HIBA.

2012. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Második: nagyon el vagy tévedve, vagy nagyon félreértettél valamit. Nem azt mondta senki, hogy a nyelvtant nem kell tudni, hanem azt, hogy nem táblázattal kell megtanulni! Nem ugyanaz a kettő!!!

(Első voltam.)

2012. szept. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Második vagyok. Lehet, hogy vannak országok, ahol nincsenek táblázatok. Ezért nem is kell megtanulni. Ha viszont magyarországon a leggyakrabban tanult nyelvekhez nem volna táblázat, akkor sírna mindenki az átláthatattlanság miatt. Ne keverjük azért a különbözö nyelveket össze. Nem lehet minden nyelvet egy kaptafára húzni. És nem csak az számít, hogy melyik nyelvet tanítják, hanem az is, hogy milyen nyelven. Magyarul így kell tanítani idegen nyelvet. Arabul máshogy.
2012. szept. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

Lehet, hogy neked így KELL tanítani, de nekem speciel nem. És én idegen nyelven tanulom pl. az idegen nyelvet is. Saját módszerem van. Nehogy azt hidd, hogy csak az létezik, ami neked bevált.

Ha valakinek nem megy, ahogy az iskolában tanítják, még nem biztos, hogy hülye, lehet, hogy egyszerűen csak neki máshogy kell megközelíteni a dolgokat.

2012. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!