Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha minden álmom, hogy reál...

Ha minden álmom, hogy reál szakos tanár legyek és diploma nélkül felkeresek egy iskolaigazgatót, akkor el fog küldeni?

Figyelt kérdés
Van egy Pedagógiai Asszisztens OKJ-m, de sajnos arra nincs lehetőségem már, hogy tanári diplomát szerezzek, de minden álmom, hogy fizikát, bioszt és kémiát tanítsak. Úgy tudom, hogy hivatalosan csak tanár taníthat, az asszisztens csak helyettesítheti, de ha beállítok esetleg egy olyan suliba, ahol tudom, hogy tanárhiány van, akkor lehet esélyem, hogy alkalmazzon?
2015. márc. 21. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt felejtsd el. Diákhitel, diákmunka: nem igaz, hogy nincs lehetőséged tanulni, ha annyira akarsz.
2015. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

"Ezt felejtsd el. Diákhitel, diákmunka: nem igaz, hogy nincs lehetőséged tanulni, ha annyira akarsz."


Mielőtt ilyeneket írsz azért gondolkozzál el: a kérdező már OKJ-t teljesített, így egyértelműen felnőtt. Lehet, hogy családja van, de, ha nincs is, adó+rezsi+munka igen. Tanári diplomát csak nappalin lehet szerezni. Mégis miből fogja fenntartani magát 4-5 éven keresztül? Diákhitelből? Persze...


Kérdező, én hasonlóan jártam, túl későn jöttem rá mit akarok csinálni, de ez a hajó már elment. Ha mindenképpen tanítani akarsz, OKJ-s tanárként még van esélyed, azt úgy tudom levelezőn is elvégezheted. Esetleg főiskolán lehetsz még óraadó.

2015. márc. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Egyik baromságot a másikra halmozod! Főiskolán óraadó diploma nélkül? A maradék kis eszed is elment? És azt meg honnan az istenből vetted, hogy tanárképzés csak nappalin van? [link]

És attól, hogy a kérdező már elvégzett egy okj-t, nem biztos, hogy 20-nál több.

2015. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Bőven elvégezhetsz még egy tanárképzőt. 3,5 éves gondolom az is. Még rendes meló mellett is lehet végezni nappalin, ha nem az a fontos neki, hogy minden órán bent legyen, csak az hogy elvégezze.
2015. márc. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"OKJ-s tanárként"

Az milyen?


Aki akar tanulni az megtalálja a módját.

22 voltam mikor elkezdtem egy levelező mérnökképzést (fizetőset, persze más nem indult) .

Munka mellett tanultam és mellette maszekoltam, hogy ki tudjam fizetni a tandíjat, mert a diákhitel mindenre nem volt elég.

Keserves volt de meg tudtam csinálni, úgy ahogy az osztályban más is.

2015. márc. 31. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Diploma nélkül nem lehetsz tanár, de ne add fel!

Egyik ismerősöm tanárira járt, el is kezdett tanítani, később derült ki, hogy diplomát nem szerzett, csak abszolutóriumot (írd be google-be). El akarták küldeni, mert hivatalosan így nem taníthat és a suli itta volna meg a levét. Tehát kell diploma.

Lehet, hogy már osztatlan lett a tanárképzés (5 éves), de levelezőn is el lehet végezni. Apum is úgy végezte el, munka és két gyerek mellett.

2015. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!