Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Külföld és magyar tanítási...

I.B.T. kérdése:

Külföld és magyar tanítási rendszer?

Figyelt kérdés

Ti szerintetek miben nyilvánul meg az, hogy a magyar oktatás nem éri el a nyugati példát? Milyen okokat sorakoztattok fel ennek bizonyítására?


Azt hallottam valahol, hogy pl az USA-ban a tanulók felnyomják egymást ha észreveszik, hogy valaki csal és hasonlók. Milyen tapasztalataitok, észrevételetek van a külföldi iskolákkal kapcsolatban (melyik országban, mi jellemző)


Félre értés ne essék: nem vagyok az a fajta ember, aki arra fogja a tudatlanságát, hogy "nem tanítanak rendesen". Nem nagyon vettem még észre azt, hogy "el lennénk hanyagolva". Jobban mondva természetesen tanárfüggő a tanítási módszer de valahogy mindig leadta/leadja a tanár az anyagot. Tehát nem értem minek mondják a kérdésem okát. Persze tudom, hogy kevés a pénz, nem telik minden esetleg a legmodernebb technikára de mindig is úgy tartottam, hogy aki akar tanulni az akkor is fog ha rossz a taníttatása, aki meg nem az mehet akár németbe akár angolba nem fog többet tudni.


A válaszokat köszönöm!



2015. márc. 22. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez az USA-val kapcsolatos dolog igaz lenne.
2015. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
40%

Lehet, hogy buta kérdés, de miért kellene követni a nyugati példát? Nyugaton tipikusan az megy, hogy egy irányba nyomják a gyereket, ezért teljesen primitívek a világ minden más terén, nálunk meg azért egy gimnazistára meg csak ragad valami a koszon kívül 4 év alatt. A követelmény is röhejes, úgyhogy még arra sem kell az embernek megszakítania magát. Itt egy kis csemege, ha tudsz angolul, hol van ez a magyar viszonyokhoz képest:

[link]


Nem véletlenül kerül ki a tudósok többsége Ázsiából, illetve a ,,porosz,, képzésű országokból, egyszerűen nem mondhatja azt valaki, hogy én csak ehhez értek, de abból nagyon, mivel bármilyen más tudományágra is bármikor szüksége lehet...

2015. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egyet értek veled. Én alapból biológiai érdeklődésű vagyok de boldogulok a fizikai összefüggésekkel is (meg persze másokkal is)

AZért tettem fel a kérdést mert nem voltam még más országban (nyugati) csak állandóan hallom, h ilyen meg olyan jó minőségű az ország

2015. márc. 25. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!