Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek nehéz ez a matek...

Szerintetek nehéz ez a matek feladatsor?

Figyelt kérdés

[link]


Csak azért kérdezem, mert ez volt a mai zh, és én meg 6 haverom nem nagyon tudtuk megoldani őket. Mi vagyunk ennyire gyökerek, vagy szerintetek is nehéz? :D



2015. márc. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem nehezek. Jó, a sorozatos feladatokhoz kell némi érzék, de azokhoz, ahol csak deriválni kell, az piszok egyszerű. Adottak a szabályok, ami szerint deriválsz, ha azokat tudod, akkor nem okozhat gondot...
2015. márc. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, a deriválást tudtam, meg az első feladatot. De a többi nem ment :S
2015. márc. 24. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek valóban nem nehezek. De kinek mi a nehéz :)
2015. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A másodikat nem tudom a többi menne
2015. márc. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig ha belegondoltok a második feladat sem nehéz,csak csúnya.Ha részekre bontjuk,máris egyszerűbb.A cos négyzet előtti részt ha külön nézzük,annak a határértéke 0 lesz,mivel a nevezőben magasabb alap van,a 8^n fog dominálni.Na már most ebből az jön,hogy mivel az 0-hoz tart,ezért a cos^2-es résszel együtt is 0 lesz,akármennyi is a cos^2-en belüli érték.A -3*(1+1/2n)^4n az egy e-ados kifejezés.A -3-tól eltekintve a zárójeles rész e^2-re jön ki,így az egész -3e^2 lesz.Az utolsó résznek pedig 1-hez kell tartania,mivel akármiből n-edik gyököt vonsz,az 1-hez tart(nyílván nem lehet sem negatív,sem 0).Tehát a megoldás -3e^2.

ui.:az (1+1/n)^n alakú érték mindig e-nek egy valamely hatványához tart.Mindig vizsgálni kell az 1/xn és a kitevőben szereplő yn kapcsolatát(x és y random számok).Képzeletben egyszerűsíted a kitevőt a nevezővel.Ebből jött ki az,hogy (1+1/n)^2n,ami e^2.


3. feladatnál csak határértéket kell számolni balról és jobbról.Ehhez gondolom tanultad a L'hospital szabályt,csak deriválod és behelyettesítesz(ha tudsz).A többinél gépiesen csak deriválsz azt jó'van.Első feladat elég egyértelmű,hogy 0-ra adódik,mivel a nevezőben magasabb rendű polinom van,mint a számlálóban.


Csak valamiféle tanács,nem muszáj megfogadni:Ha határértékszámítás a feladat,és nem vagy biztos az eredményben,ott a számológép,kezdj el behelyettesíteni egyre nagyobb n-eket és egy idő után vagy konvergál egy számhoz vagy nem(nyílván ha nem,akkor nincs határérték).Remélem segítettem

2015. ápr. 5. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!