Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Adhat egyest a tanár, ha a...

Adhat egyest a tanár, ha a megoldásom jó volt?

Figyelt kérdés

Matek dolgozatról (egyenletrendszer) lenne szó. Ma leküldte kijavítva & láttam hogy egyest adott. Három feladat volt, ebből kettőt meg is csináltam ellenőrzéssel együtt, a harmadikat már nem tudtam befejezni. Az első kettőben kijött az eredmény, plusz biztosra is mentem hogy jó lett mert két ötös osztálytársamnak is annyi lett. Ma meg látom, hogy az eredményt kipipálta, a számolásokat úgy ahogy voltak szépen áthúzta és 8-8 pontból adott 2-2-t... Megkérdezni nem tudtam mert negyedik óra után elment, de ofőnek is megmutattam & ő is csak lesett. Mondta, hogy szerinte érthetően van leírva a számolás és simán megadná erre max pontot. Plusz, ha már legalább az egyik feladatra megkapom a 8 pontot, már meg van a kettes... Másfél hétig nem is tudok majd beszélni még a tanárral, mert hétfőtől már szünetünk van. :(

17/L

2015. márc. 27. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdésedre általában válaszolva: nem. Csak ne keverjük össze a megoldást az eredménnyel.

A konkrét helyzetről viszont nehéz így ismeretlenül véleményt mondani. De nem tartom célravezetőnek, hogy egy ilyen helyzetben egyből a tanár jogait firtassuk.

38%

Az osztályfőnöktől kérj egy elérhetőséget, és zaklasd emiatt a szünetben nyugodtan.

Egyébként célszerű egy másik matektanárnak megmutatni, akár a sulidból, akár máshonnan ismerősnek, mert lehet, hogy tényleg elvi hibát vétettél, ahogy korábban írták.

2015. márc. 27. 17:26
 4/4 anonim ***** válasza:
66%
Eszedbe ne jusson a szünetben ezzel zavarni!!!!!!! Majd szünet után. Ki fogod bírni addig. Nyilvánvalóan van rá oka, amiért áthúzta, ezt tőle kell megkérdezni. Nem mástól.
2015. márc. 27. 19:34