Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanár meg akar buktatni,...

A tanár meg akar buktatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Üdv! Egész eddig jó tanulónak tartottak, tartottam magam, és más tantárgyakból jól is teljesítek (matek 5, angol 5, kémia 5, töri 4-5, biológia 4, fizika 4, földrajz 3, szakmai tárgyakból 3-4-5). Tehát összességében nem tanulok rosszul, de irodalomból hiába tanulok, kerek kettesre állok. Utolsó dolgozatom is 1-es lett mondván nincs benne a lényeg, pedig nem tudom abba mit lehetett volna még beleírni, de a tanár elég szubjektíven osztályoz. Azt mondta egy osztálytársamnak aki szintén hasonló cipőbe jár, hogy 2.00-tól megy át valaki, na most ad egy egyest már meg is buktam. Mit tegyek?

2015. márc. 26. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj. Kérj tanácsot a tanártól. És tanulj.
2015. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Próbáltam egyértelműen fogalmazni, de akkor leírom: tanulok! Hiába kérdezem meg mi a baj a dolgozattal, konkrét választ nem tud adni csak ilyeneket, hogy "itt túl sokat írtál, itt pedig nincs kifejtve" (egy-egy évszámon mit lehetne kifejteni?) rendes vázlatot nem csinál, kb mindenki azt írja le amit fontosnak tart, a tankönyvnek meg sajnos köze sincs a dolgozatokhoz.
2015. márc. 26. 20:44
 3/16 anonim ***** válasza:
És mindenki más bukásra áll?
2015. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem mindenki, de elég sokan, olyanok is akik alapjába véve jó tanulók.
2015. márc. 26. 21:21
 5/16 anonim ***** válasza:
7%

Próbálj meg beszélni az ofővel, hátha tud hatni a kollégájára!


1,8, 1,9-re meg kell adni a kettest, meg a jegyeket súlyozni is szokták...

2015. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Menjél be az igazgatóhoz, és csapjál az asztalra.
2015. márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

"1,8, 1,9-re meg kell adni a kettest, meg a jegyeket súlyozni is szokták..."


- Nem kell megadni, az átlagot meg súlyozás után számolják ki.

2015. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

"Nem kell megadni, az átlagot meg súlyozás után számolják ki."


Nem tudom, aki semmit nem tud az egészről, az minek írkál!


Persze, hogy súlyozás után számolják az átlagot, én is így gondoltam. Nyilván egy témazáró dolgozat nagyobb súllyal esik a latba, mint egy 5 perces felelet. Ha súlyozás után 1,8 felett jön az átlag, akkor meg kell adni a kettest.

2015. márc. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Emlékszem én 4,6-ra álltam Irodalomból és 2-es akart adni a tanár. Kérdezem ,hogy miért? Azt mondta, ha beleszámoljuk az órán nyújtott teljesítményed és a magatartásod akkor örüljek, hogy nem buktat meg hehe
2015. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
#8: nem tudok semmit a témáról? Ja, bocs, csak tanár vagyok. Tévhit, hogy 75 századtól meg kell afni a jobb jegyet. Csupán annyi a szabály, hogy ha egy egészet elérte, az alá nem lehet menni. 1,9-re én sem adom meg a 2-t az esetek többségében.
2015. márc. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!