Megteheti ezt a suli?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem.


Nálunk reggel mikor bemész a suliba le kell adni a telefont.Ez eddig még oké. De ha nem adod le akkor a suli elveszi és csak egy hónap múlva adja vissza. Ami szerintem azért nem jó mert pl. én 25 km-re lakok a sulitól és úgy járok busszal. (nem én vagyok az egyetlen, rengetegen járnak be messziről a suliból, a suli kb. 60%-a nem odavalósi)Volt már velem is olyan, hogy otthagyott, időben kiértem meg minden csak egyszerűen nem állt meg a megállóban. Most ha nekem elveszik a telóm és elmegy az utolsó busz is ( heti 2x járok azzal, az hagyott ott a múltkor) akkor azt is mgengedik, hogy beköltözzek éjszakára? A szüleim otthon halálra aggódják magukat, nem tudják hol vagyok én se tudom hova menjek. Ez így fair?


Nem olyan válaszokat szeretnék, hogy én milyen hülye vagyok, rengeteg dicséretem van köztük igazgatói is és kitűnő az átlagom, jövőre 8 osztályosban tanulok tovább(5-es vok).Nem szeretnék olyat se, hogy belőlem nem lesz normális ember, mert nem igaz. Egyszerűen nem értem miért csinálja ezt a suli.



2015. márc. 28. 14:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

legközelebb csak add le és nem veszik el

amúgy szerintem egy hónapra azért túlzás, nálunk max a nap végéig veszik el vagy amíg a szülő nem megy érte (ha vki játszik órán, nálunk nem kell leadni)

de ha így van benne a házirendben, akkor gondolom megteheti

azért megpróbálkozhatsz azzal, hogy a szüleidet megkéred, beszéljenek a sulival, hogy adják vissza, mert neked tényleg szükséges és többé nem lesz olyan, hogy nem adod le reggel

2015. márc. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Le kell adni és kész, mi ezzel a gond?

Aki pedig kitűnő és nyolcosztályosba megy, az tartózkodjon az ilyenektől, mint vok (vok = vagyok, agy nélkül).

2015. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja, a lányom iskolájában a félév végén adják vissza a telefont, ha órán mondjuk megszólal.
2015. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nekem nem vették el, csak az egyik ismerősömnek.
2015. márc. 28. 15:58
 5/16 anonim ***** válasza:

"Volt már velem is olyan, hogy otthagyott, időben kiértem meg minden csak egyszerűen nem állt meg a megállóban. Most ha nekem elveszik a telóm és elmegy az utolsó busz is ( heti 2x járok azzal, az hagyott ott a múltkor) akkor azt is mgengedik, hogy beköltözzek éjszakára?"


- Gondolom azt megengedik, hogy az iskolából felhívd a szüleid. Hihetetlen, ugye?

2015. márc. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az utolsó busz hagyott ott. És igen talán megengednék, ha még nyitva lenne a suli és lenne benne valaki.
2015. márc. 28. 16:07
 7/16 anonim ***** válasza:

És mit keresel Te még ott a városban jóval iskola után?


Egyébként már bocsánat, de egyéni probléma, hogy valaki hogyan oldja meg a hazamenetelt, nem az iskola dolga ezzel foglalkozni. Ha neked létfontosságú a mobiltelefonod, saját érdeked, hogy betartsd a szabályokat.

2015. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rajz után cserkészet aztán zenekar és furulya. Ezért vagyok későig. De engem igazából az érdekel, hogy egy hónapig? Ez azért túlzás. És az, hogy más messziről jár az csak egy dolog. Szerintem ez akkor is sok. Tudom, hogy a suli nem azért van, hogy telefonozzunk, ezért is kell leadni. Volt, hogy nem adta le valaki, mert majdnem nyolcra ért oda a busz. Ilyenkor persze nem írják be a késést nem tudom miért nem adta le. Jött a "telefonrazzia" és elvették tőlük. Nem egy hónapra mert a mi osztályunknál elmaradt az év eleji házirenfelolvasás ezért megúszták.
2015. márc. 28. 16:23
 9/16 A kérdező kommentje:
Ki volt nekik kapcsolva.
2015. márc. 28. 16:30
 10/16 anonim válasza:

A kérdésre válaszolva: Megteheti.

Etikus -e, szabad -e, demokratikus rendszerbe ittlő -e? : NEM! De ne várj többet a magyar oktatás intézményétől. Mindennel foglalkoznak, csak azzal nem, amivel kéne.

2015. márc. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!