Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett lehet mentőzni?

Egyetem mellett lehet mentőzni?

Figyelt kérdés

Jövőre ha minden jól megy a BME-KSK karra fogok járni, mint járműmérnök. Nagy álmom,hogy végigvigyem a sulit és érzem magamban azt az erőt,hogy el tudom végezni. Rengeteget érdeklődtem a szakról,beszéltem oda járok hallgatókkal így szerintem azért nagyjából tudom mi vár rám ott.(hihetetlen sok tanulás)


Van egy másik álmom ezen kívül amit valahogy nem tudok kiverni a fejemből... El akarok menni mentősofőrnek. A vizsgát C kategóriából nyáron kezdem majd autóból már van két éve jogsim(sokat szoktam vezetni) A PÁV I. meg a C kategória után lehetséges csak.


A kérdésem az lenne a BMEsektől, Mentősöktől vagy báriktől aki ért hozzá és nem csak vaktába ír nekem valamit,hogy lehetséges részmunkaidőben pl:hétvégenként, elmenni mentőzni ??????


Nagyon szeretném ezt az álmomat és véghez vinni segíteni akarok másokon. Örülnék ha egy csapatban dolgozhatnék mentősökkel.


Mindennel tisztában vagyok egyedül az idővel nem... Nem tudom,hogy mennyi időm lesz ott fent :/


Kérem csak az válaszoljon aki tényleg tapasztalt valamelyik téren.


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat :)



2015. ápr. 8. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ezt el sem hiszem. Micsoda véletlen. Pár éve nekem is pont ezt kellett eldöntenem. Én mentőtiszt akartam lenni, de a bme-re jöttem. Hatalmas hiba volt.
2015. ápr. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A BME mellett egyáltalán nem fogsz tudni dolgozni.
2015. ápr. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mentőszolgálat nem hétvégi munka. Ott a hét mindennapján szükség van rád, éjjel és nappal egyaránt. Ha csak nem tudsz egy ilyet a regionális orvosigazgatóval vagy az állomásvezetővel megbeszélni, szerintem tegyél le a mentőzésről. Nagyon kicsi rá az esély, de egy próbát megér. Budapesten szeretnél mentőzni vagy más városban?
2015. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Budapesten vagy Szekszárd körzetben :)
2015. ápr. 9. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem fog menni, mentősofőrnek csak olyanokat vesznek föl, akik már dolgoztak hivatásos sofőrként valahol, bónuszként az sem árt, ha van legalább egy segédápolói végzettséged, mert gyakran kell nekik is segíteni.

Emellett ez nem hétvégi meló, a műszakok a legtöbb mentősnél tudtommal 12 órásak.

Meg az igazság az, hogy sofőrből mindig van bőven elég, mentőápolóból meg mentőtisztből nincs.

2015. ápr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Így van, a sofőrök sosem kezdők, előtte már x évet vezettek taxit, kamionoztak, buszoztak, stb.
2015. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!