Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Úgy érzem bekebelez az iskola....

Úgy érzem bekebelez az iskola. Borzalmasan az egész. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tizennégy éves lány vagyok, és egyre rosszabbul telnek a napjaim az iskolában.

Nem vagyok rossz tanuló (ötöseim, négyeseim vannak) de mégsem vagyok elégedett. Jövőre megyek nyolcadikba, úgyhogy próbálok is tanulni rendesen, és bár javulnak a jegyeim, még mindig úgy érzem, hogy "agyonnyom" ez a sok feladat.

Van, hogy leülök tanulni, és húsz perc után a sírógörcs kerülget, elegem van. Nincs kedvem eljárni a különóráimra sem, pedig az első félévben még nagyon lelkes voltam.

Nem tudom, miért történik ez velem, de nagyon rosszul érzem magam még az iskola gondolatára is. Nincs kedvem felkelni reggelente, legszívesebben otthon maradnék egész nap a takaróm alatt.

Nem akarom, hogy ez az állapot így maradjon, mert egyrészt tudom, hogy később még nehezebb lesz az egész, másrészt meg szeretném visszaszerezni a lelkesedést, és az ambíciót, hogy továbbra is javuljanak a jegyeim. Mit tegyek?

Köszönöm azoknak, akik válaszolnak! :)



2015. ápr. 14. 20:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibáért, borzalmasan helyet BORZALMAS-t akartam írni.
2015. ápr. 14. 20:53
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Matek,fizika,kémia.Többit szard le!Meg nyelv.Az életben ezeket tudod használni később...
2015. ápr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
és ha történész akar lenni akkor mivan?
2015. ápr. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem lehet hogy más oka van? Barátaiddal jóban vagy, szoktatok veszekedni?
2015. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A barátaimmal minden rendben, az osztály nagy része normális.
2015. ápr. 14. 22:24
 6/9 anonim ***** válasza:
13%
Akkor így járt...
2015. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a szüleid fogják túl szorosan a gyeplőt? Vedd egy kicsit lazábbra, nem kell tökéletesnek lenni. Évvége felé belefáradtál.
2015. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha a barátaiddal minden oké, akkor igazándiból nincs okod sok aggodalomra :) Már nem sok van az évből. Ezt még ki lehet bírni. Egy kicsit lazíthatsz, a négyes-ötös jegyek nagyon jók!
2015. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el vasat és magnéziumot szedni. Itt valami más is lehet a háttérben. Hagyd a különórákat, most csak a sulira figyelj. El vagy fáradva. Talán nem megfelelő a tanulási módszered sem, lehet hogy több idő megy el lényegtelen dolgokkal, mint szükséges lenne. Próbáld ki esetleg a gondolattérképet első körben.
2015. ápr. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!