Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai tanulmányok abbahagy...

Főiskolai tanulmányok abbahagyása esetén is le lehet dolgozni az elhasznált féléveket, vagy mindenféleképp fizetni kell a képzés felét? A kapott szociális ösztöndíjjal mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Jelenleg abba akarom hagyni azt a szakot, amin most vagyok, és egy másik szakot akarok elvégezni (amit mindig is akartam). Amint befejeztem az új szakot, a mostani szakra vissza akarok majd iratkozni, hogy befejezhessem. Mindezekhez meg kell szüntessem a mostani hallgatói jogviszonyomat, mert nem lenne elég a 2 féléves passzíváltatás.

Kérdésem, hogy úgy hallottam, a tanulmányok félbehagyása esetén is van olyan lehetőség, hogy nem fizet a hallgató, hanem az elhasznált félévek másfélszeresét ledolgozhatja itthon (3 teljesített félév esetén ez kb. 2,5 év). Igaz ez? Én eredetileg úgy tudtam, ez csak akkor érvényes, ha valaki le is diplomázott.


A kérdés másik fele, hogy a kapott pénzbeli támogatást, a szociális ösztöndíjat, amire pályáztam és kaptam is, azt is vissza kell fizetni?


Olvastam a hallgatói szerződést, és lehet, hogy rossz a szövegértésem, de ezekről az esetekről nem szól egy pont sem. Írtam az egyetemem TO-jára is, még nem válaszoltak (szeretnek ülni a leveleken).


Előre is köszönöm a válaszokat!



#visszafizetés #főiskola #hallgatói szerződés #főiskola abbahagyása #tanulmányok abbahagyása
2015. ápr. 17. 17:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A felét kell kifizetned, ez nem a ledolgozós buli.
2015. ápr. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet ezzel a szabályzattal?

[link]


A 'Mentesülés' rész alatti pontok:


24) A volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgatónak nem kell teljesítenie a 3) c) pont alapján meghatározott feltételt vagy annak egy

részét, ha a visszafizetési időszak alatt hazai munkaviszonyt létesít, tart fenn, annak időtartamával arányosan.


25) Az Oktatási Hivatal a volt magyar állami (rész)ösztöndíjas hallgató kérelmére a 3) c) pont alapján meghatározott feltételt teljesítettnek

tekinti, ha a hallgató hazai munkaviszonyt az állami (rész)ösztöndíjjal igénybe vett képzési időnek megfelelő időtartamban tart fenn.


Ebből én azt szűrném le, hogy nem kötelező fizetni félbehagyás esetén, de lehet, hogy tévedek.

2015. ápr. 18. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!