Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz 90% fölötti...

Mennyire nehéz 90% fölötti eredményt elérni magyar és töri érettségin?

Figyelt kérdés
ha valaki átlagos képességekkel rendelkezik? Nem vagyok lusta megtanulni a tételeket, de nem vagyok kiemelkedően jó belőlük.
2015. ápr. 18. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát,olyan 80 %-ot szerintem simán lehet,a 90-hez azért tényleg ügyeskedni kell...Műelemzések hogy mennek?
2015. ápr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne arr törekedj, hogy a tételeket bemagold - persze, szóbelin ez nagyon fontos, de írásbelin máshogy mennek a dolgok. Leginkább az alap dolgokkal kell tisztában lenni, gondolok itt a rímekre, a verselésre, a szimbólumok ismeretére, alapfogalmak, tehát, hogy mi az allegória/alliteráció/megszemélyesítés stb, + az általatok vett szerzők főbb alkotói "jellemzőiről" és tevékenységéről. Ha ezekkel tisztában vagy, és érettségin eléd tesznek egy számodra ismeretlen Ady verset, akkor már el tudsz indulni valahonnan, szépen fel tudod vezetni az elemzést a szerző életrajzával, főbb sajátosságaival, és aztán áttérhetsz a verselemzésre - itt ha már megemlíted a szerzőre jellemző kulcsfogalmakat, már kapod rá a pontokat, és gyakorlatilag hibázhatsz is a verselemzés során - mert hát azért valljuk be, egy vers mindenkinek mást és mást is jelenthet -, de a javító már látni fogja, hogy tájékozott vagy, még ha nem is sikerült megragadni a vers lényegét. A "to-to"-s első rész meg szinte gyerekjáték, szóval szerintem nem lehetetlen az a 90 %, még ha egy kicsit gyengébb is vagy belőle. :) (A töriről nem tudok nyilatkozni, mindig is utáltam és csak 60% körüli lett az érettségim is, mert a 4 év alatt kb semmit nem tanultam rá.)
2015. ápr. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
középszinten annyira galambszar hülyeségeken el lehet bukni, hogy kitaláltak az emelt szintet, hogy ne mázlin múljanak a néhány pontos különbségek
2015. ápr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magyarból közép nekem 89 lett, egy nettó állatkert figyelmetlenségen múlt a 90(Olyan nevet sikerült rosszul leírnom, ami benne volt a feladathoz tartozó szöveg CÍMÉBEN... :S), a készülés igazából az volt, hogy órára bejártam, és ott aktív is voltam, otthon már nem tettem hozzá túl sokat. Töri emelt 77 lett, nagyjból ugyanígy, órán odafigyeltem, de otthon már elég keveset vettem elő. Ha rendesen készülök rá, meglehetett volna az is szerintem. A törinél egyébként sokak tapasztalata szerint sokkal kevesebb a különbség a két szint között, a magyar emeltnek elég rossz híre van, a magyartanárunk is azt mondta, hogy ha úgy merül fel a kérdés, hogy a kettő közül az egyikből emeltezzen valaki(pl. joghoz), akkor feltétlenül inkább a töri(Hangsúlyozom, ezt a magyartanár mondta!), ugyanakkor találkoztam már ellenkező tapasztalattal, és 90%-os emelt magyarral is.
2015. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha faktos voltál töriből, akkor sztem meg lehet annyira

oldani -a töri sztem is valamivel könnyebb ilyen szempontból, mint a magyar -

2015. máj. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De reálisabb a hetven/nyolcvan százalék, a szóbelitől

is függ

2015. máj. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!