Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » WTF Kölcsey Ferenc (Bp. )...

WTF Kölcsey Ferenc (Bp. ) ponthatárok?!

Figyelt kérdés

Egy haverommal szamolgattunk, es kideritettuk, hogy tavalyhoz kepest Kéttanra 220. Utolso felvett helyett most a 155. A legutolso. 161 lett a ponthatar. 4 evnyi szintentartas utan nem beteges egy ilyen ugras, majdnem 100 embernyi aránnyal? O.O

(Mellesleg nem vettek fel, 190. voltam, minden mas evben bejutottam volna)



2015. ápr. 22. 16:26
 1/7 klopusz ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.

A gyerekem az egyik megjelölt tagozatra a végleges jegyzék szerint 139. helyen állt, a másikon 87.

Szerintem azért van, mert az idei matek felvételit a gyerekek nagy része csúnyán elrontotta, így azok, akik jobb jegyeket hoztak és kicsit jobb matekot írtak, simán "lenyomták" a többi jelentkezőt.

Az én gyerekem is jó tanuló, 3 négyese volt csak, a magyar írásbelije 40 pont feletti volt, a matek viszont 28.

Most azt sem tudom, hol fogja szeptemberben kezdeni a tanévet :(

2015. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Chelly válasza:
100%

Hát én is egyetértek veled.

Az én lányom sem került be egyik tagozatra sem amit megjelöltünk 151 összpontszámmal.

Máskor vigan bejutott volna ő is.

Hihetetlen micsoda stressznek vannak kitéva a diákok.

Undoritó.

2015. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

Az én lányomnak 155 pontja van és 76. az olasz szakon. Teljesen tutira vettük, hogy bejut, hisz ilyen eredménnyel eddig a francia kéttanra jutottak be gyerekek.

Hát nem jutott be. Olaszra sem!


Örülök, hogy az utolsó pillanatban beírtuk az általános gimnáziumi osztályt, különben az iskolába sem kerül be. Így legalább kölcseys, ha nem is azon a szakon, amit szeretett volna! :-(

2015. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Ebbe estünk mi is bele, pár pont veszteség az írásbelin hülyeségeken, egy 4,5-ös bizi, hiába majdenem maximális a szóbeli és nem jutottunk be... egyikre sem. Én egyébként a szóbeli beszélgetésnek - magyar és nemcsak idegen nyelven - sokkal több jelentőséget tulajdonítanék, nagyobb arányban számítanám be, ha kéttannyelvű, illetve nyelvszakos képzést indítanék - mert az írásbeli még a legjobbakból is kihozza azt a stresszt, amit esetleg nem tud éppen akkor lekezelni, viszont az intelligenciája és motivációja megvan, és ez sokkal jobban megmérhető egy szóbeli beszélgetésen. Az, hogy francia kéttanra semmilyen szóbeli szintfelmérés nincs, az meglehetősen furcsa, mert a nyelvi készségekre semmilyen megmérettetést nem tesz, lehet, hogy valaki jó matekos, ír egy kíváló felvételit, ettől mivel lesz alkalmasabb egy kéttannyelvűre?? Mindegy, nem panaszkodom, nem kerültünk így sem rossz helyre.
2015. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen sokan nem kerültetek be.

Az idén tényleg jóval magasabbak a ponthatárok (ez más iskolákra is igaz), plusz nagy valószínűséggel sokan első helyen jelölték meg, és így kevesebben estek ki.

A felvételi rendszerrel kapcsolatos kritikákkal egyet értek, mi tavaly szívtunk emiatt. Az elsőnek bejelölt iskolába 70 pont felett központival, plusz majdnem max. vitt ponttal be sem hívták a gyereket, igaz a Kölcsey könnyen összejött.

2015. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok:)

Én 2 éve voltam francián 189. És 155 pontom volt és bejutottam :( most idejárok,de nem is értem miért lett ilyen magas a ponthatár

2015. máj. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az elmúlt években 240. helyig mindenki bejutott, szóval nem meglepő :D Csakhát egy év alatt 155. lett ez a szám. Kár érte, ironikus is mert a központi átlag meg kisebb mint tavaly... Evidens lenne, hogy a ponthatár lejjebb megy nem feljebb, pláne nem ennyire xD
2015. máj. 22. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!