Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek hogy alakulnak az...

Szerintetek hogy alakulnak az idei gyógyszerész ponthatárok az önköltséges képzésnél?

Figyelt kérdés
Esetleg van arra esély, hogy az állami képzés központi ponthatárát (400) csökkentik?

2015. ápr. 8. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Szerintem nem érdemes fizetősre beadni, államin sem lesz vészes a ponthatár.

2. Igen, esetleg lehetséges, merthogy 50 fő alatt nem indíthatnak kart, ami azt jelenti, hogy annyi embernek meg kell lenni a 400-as határnak, tavaly pl szegeden csak 46-unknak sikerült volna államilag bejutni, ha ez a 400-as rendszer lett volna.

Egyet tudok tanácsolni! A kémiát és a matekot nagyon tanuljad, (meg persze a biosz a pontok miatt), és nem lesz gond. Hidd el, ha nem vagy képes elérnia 400-at akkor inkább próbáld újra, erősebb alapokkal, mert nem biztos hogy menne!

remélem segítettem. egy gytk-s hallgató

2015. ápr. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Ezek szerint ha idén az általad említett 50 főnek (ami a minimum létszám) lesz 400, vagy afeletti pontja, akkor azzal az 50 emberrel kezdik meg az évet, ahelyett, hogy lejjebb vinnék a ponthatárt, hogy a teljes kapacitást (120 fő) kihasználják?

2015. ápr. 9. 00:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen
2015. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első válaszoló , ne haragudj de szerintem hülyeség amit mondasz. Mivel gyógyszerész hallgató vagy látnod kéne hogy semmi köze az egyetemi tanulmányokhoz annak , hogy ki hány ponttal került be.

Annak idején 377 ponttal kerültem be a gyógyszerészetire és csodák csodája most még ösztöndíjat is kapok.

2015. ápr. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy nincsenek kivételek, de nálunk igenis látszik, hogy ki hány ponttal került be. Lehet, hogy nálatok nem, de én csak azt tudom írni amit én látok, és amit a prof.-októl hallok. Az sem véletlen, hogy meghúzták ezt a 400-as ponthatárt, mert azt kizártnak tartom, hogy olyan szintű túlképzés legyen, mint pl jogi karokon, vagy esetleges más szakokon!
2015. ápr. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én meglehetősen soknak érzem a 400 pontos központi ponthatárt, hisz évek óta nem kellett ennyi pont egyik egyetemre sem. (Tavaly pl. Pécsre kb. 330, Szegedre 360, Pestre 380, Debrecenbe pedig 390 pont kellett). Nagyon remélem, hogy legalább költségtérítéses képzés ponthatára alacsony lesz...
2015. ápr. 12. 08:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Én költségtérítésesre járok. Anno 412 ponttal vettek fel és 396 volt az államis ponthatár, így akkor a költséges is annyi volt, hisz nem lehetett magasabb, mint az államis. Nem hiszem, hogy a költségesé 400 lenne, az tényleg nagyon magas. Szrintem 350 felett fölvesznek, kell az egyetemeknek a költségtérítéses hallgató, mert több bevételt jelent, mint az államisok. De jól gondold meg, mert rengeteg pénz az ára és 5 évig fizetni kell. Nekem már csak 2 félév szerencsére, de évek óta spórolok még a kaján is és gyakran kiborultam, hogy gyakorlatilag csak az egyetemre költök és semmit nem tudok megvenni, hiába dolgozom. Most is éppen mély ponton vagyok,és kételkedem, hogy megérte-e belefogni, vagy hülyeség volt az egész. Nem tudom, hogy szüleid fizetik majd, vagy te is vállalsz munkát, de nagyon gondold meg, mert már most túlképzés van és egyre nehezebb elhelyezkedni, és nem fizetnek már olyan sokat, mint régen. Bár ezzel a 400 as ponthatárral lehet éppen a túlképzés ellen akarnak tenni.
2015. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Remélem, igazad lesz, és tényleg ilyen alacsony lesz a fizetős ponthatár.

Igazából a végzést követően rögtön ki szeretnék költözni külföldre, így ha államira járnék, akkor is ki kellene fizetnem a tandíjat. Ami meg az egyetem 5 évét illeti, dolgozni szeretnék a tandíjért, mert a szüleim nem tudnák vállalni.


Azt megkérdezhetem, mért nem mentél át államira (úgy tudom, egy bizonyos átlag felett átteszik az önköltséges hallgatókat államilag finanszírozottra, de kérlek javíts ki, ha tévedek)

2015. ápr. 12. 18:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért mert van már diplomám, és nem volt már államis félévem.
2015. ápr. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tavaly az összes egészségügyi szakon megegyeztek az önköltséges ponthatárok az államival. Ezek szerint nem csak én reménykedem benne, hogy ez megváltozik! :) Hány pontod lesz?
2015. júl. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!