Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények Bollobás Enikőről...

Vélemények Bollobás Enikőről és az általa vezetett ELTE Amerikanisztika Tanszékről?

Figyelt kérdés
Kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a tanszékkel, az ott folyó oktatás színvonaláról, és a tanszékvezetőről? nagyon vegyes véleményeket hallottam, vagy nagyon istenítik, vagy a sárga földig lehúzzák. Olyanok véleménye érdekelne, akiknek SZEMÉLYES tapasztalatai vannak.

2015. ápr. 23. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a tanárnő szakmai hozzáértését és emberi tulajdonságait elég nehéz nyomdafestéket nem tűrő szavakkal kifejezni, ezért inkább privátban levelezzünk róla!
2015. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Engem sajna tanított.

Teljesen alkalmatlan a pályára. Gyűlöli a hallgatókat, gyakran valamelyik kis kedvenccel tartatja meg az óráját. Kifejezetten rosszindulatú, intoleráns, soha nem segít. A fiúkat rettenetesen gyűlöli! Mindenkit lenéz. Ma már csak a kis elméleteinek könyvbe való megjelentetésével foglalkozik. Olson... Jesszus! Őrajta kívül senkit nem érdekel... Szakmailag a kiégés határán van!

Mint ember, kifejezetten rosszindulatú, gyűlölködő, diktatórikus személyiség. Ha először látod mézes-mázos behízelgő, később jön a fekete leves. Ha nem az , amit ő akar, elmegy a végletekig, nem baj ha minden felégetődik, akkor is. Nagyon nárcisztikus alkat és sznob. Szereti az embereket megalázni és betartani nekik.

/Igyekeztem objektív maradni./

2015. máj. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Én a tanítványa voltam, hallgattam előadásait és szemináriumaira is jártam. Az angol kiejtése rettenetes, de jó az angolja, bő szókinccsel rendelkezik.


A tanárnő már jó régen arról híresült el, amit Washingtonban követtitkárként csinált Zwack Péterrel, az akkori nagykövettel. Akit érdekel, keressen rá az interneten, Zwack igen érdekes dolgokat mesélt a „pofozkodós angoltanárnőről”. A politikából kiírta magát, mert bár az MDF kifizette őt ezzel a követtitkári állással, nem tudott élni a lehetőséggel, hanem annyira botrányosan visszaélt, hogy nem tudták tovább tartani, így inkább visszahívták őt is.


Ez a fajta agresszivitás jellemző rá tanárként is. Akiket ő szeret, Foucault, Derrica, de man, és társai, azoktól zengenek az órái, és ha valaki ezeknek nem tapsol ezerrel, azt hülyének nézi illetve lenézi. Az óráinak max. 5%-a szól az irodalomról, a többi az ő fecsegései, hogy mit gondol a világról, feminizmusról, négerekről, a nővé operált heteroszexuális férfiakról, akik leszbikus nőként folytatják életüket, meg mindenféle érdekes, de az irodalommal köszönő viszonyban nem lévő dolgokról elmélkedik.


Amit tanít, hát, nem tudom! Első ránézésre nagyon haladónak tűnik, aztán kiderül, hogy a felszínen pepecselés folyik az óráin, igazi műelemzések nincsenek, mert azokat fújja, amiket már rég megírtak mások. Az viszont tűrhetetlen, hogy hagyja,hogy az angol szakosokat buktassák amerikai irodalomból a kolléganői, mert ki van adva gondolom én parancsba, hogy az angolszakosokat üldözni kell, így nem csoda, ha am. irodalom vizsgán a hallgatók zöme megbukik, ott egy hármas már nagyon jó jegynek számít. Hol itt a nagy tolerancia, amiről Bollobás papol?

2015. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A Bolli-néni engem is tanított. Látszatérdeklődő és nem nagy tudású bakancsos tüsihajú lányok nála előnyben vannak, a fiúkat gyűlöli, erősen férfigyűlölő a hatalmas feminizmusával.
2015. máj. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Hát igen, ez tényleg ő, a Bollobás tanárnő, vagy ahogy magát nagyon szereti hívni, a Bollobás professzor (a nőt nem teszi hozzá, mert az már hímsovinizmus szerinte) ahogy előttem már megírták. Elég ellentmondásos, érdekes figura, az biztos! Senkit nem hagy hidegen a személyisége, akit tanított.


Sokan szeretik, sokan nem. Akik szeretik, azok azért, mert beveszik azt, amit magáról állandóan közvetít: ő a laza nő, aki egyetemi tanár létére nonkonformista, liberális, megértő, és aki mindenhez ért. Az önképének fontos, hogy őt szeressék, ehhez keres a hallgatói közül mindig kedvenckéket, meg sokat lelkizik is, ha valakinek rossz jegyet ad, vagy megbuktat olykor valakit, mert szeret jóságosnak tűnni.


Nagyon ellentmondásos ember, az biztos. Mielőtt engem tanított volna, én informálódtam, és mindenki a lehető legrosszabbakat mondta róla, de velem nem volt se szemét, se inkorrekt, szóval nekem jó tapasztalataim voltak vele. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy az óra annyira nem érdekelt, csak kellett egy kredit amerikanisztikából is, és azért vettem fel az óráját, mert időpontban csak az volt a jó, így nem igazán tudom megítélni, hogy szakmailag milyen volt, mert én nem sokat értettem belőle, de legalább az órák vidámak voltak, jó volt a légkör, és én pozitívan csalódtam Enikőben, mert annyi rosszat hallottam korában róla, az órákon meg tök normális volt.


Vagy nagyon dicsérik, vagy nagyon szidják, hát én ebből azt következtetem, hogy nem egy átlagos figura, az biztos.

2015. máj. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Erősen hangulatember, ha rossz kedve van, minden további nélkül elvágja valakinek az útját, pl. nem ír alá egy ösztöndíj elnyeréséhez egy formális papírt, de ha jó a kedve, és az illető kimutatja, hogy neki tetszenek Bollobás elképzelései a világról, akkor mindent megtesz. Ha segít egy ici-pici dologban, akkor százszorosan fizetteti meg az árát, és elvárja, hogy örök elkötelezett maradjon neki az illető. Sok ilyen van, és olyanok is, akik elmondták, hogy átláttak a trükkjein, nem hagyták magukat átverni, és elhúztak a tanszékéről, és azóta Angliában vagy Amerikában boldogulnak Bollobás Enikő nélkül. Volt egy nagy "üdvöskése", aki addig volt jó, amíg rengeteget dolgozott neki/helyette, és miután kifacsarta belőle az utolsó leheletet is, dobta őt, meg sem állt az illető az Egyesült Államokig, mert itthon nem kapott munkát Bollobás áldásos jóindulata miatt.
2015. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Inkább privátban írom meg, mert ha BE-t nyíltan minősíteném, az nagyon durva lenne!
2017. aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!