Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek felvesznek orvosira?

Szerintetek felvesznek orvosira?

Figyelt kérdés

Szóval most vagyok 10.-es egy elég erős gimnáziumban biológia- kémia tagozaton. Az az álmom, hogy orvos legyek. De a kémia nem igazán megy. Most 3.6-ra állok belőle, tavaly évvégén 4-es voltam, most félévkor hármas. Úgy néz ki, hogy évvégén bioszból 5, kémiából 3 Vagy 4, matekból 3, fizikából töriből 4, irodalomból nyelvtanból és németből 5 leszek.

Lehetnének sokkal jobban a jegyeim, csak lusta vagyok, de ha most megfogadom, hogy jovo evtol tanulok, mint a kisangyal, akkor van még esélyem, hogy felvegyenek??

Vagy hogy jó emelt biosz-kémiát írjak?

Nagyon el vagyok keveredve, hogy nem vesznek fel, de 11-ben, 12-ben nagyon fogok tanulni. Szerintetek van esélyem?



2015. ápr. 28. 20:02
 1/6 A kérdező kommentje:
Van egy középfoku szobeli nemet nyelvvizsgam, de keszulok az irasbelire is
2015. ápr. 28. 20:04
 2/6 anonim ***** válasza:

a nyelvvizsgád nem számít.

én is biosz-kém szakon voltam. nem vettem komolyan most utolsó évben, így végül be se adtam emelt kémiára

ha 11.től elkezdesz tanulni óráról órára, akkor menni fog. nálunk aki szorgalmas volt, abban szinte biztos vagyok, hogy felveszik.

2 év még rengeteg idő, fel tudsz készülni rendesen.

de nyáron lehet jó lesz ha kicsit ismétled a kémiát, mert hiába lesz még újra ez amit most vettettek, jobb ha nem 3as szinten tudod

2015. ápr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Fizikából is felvételizhetsz, nem muszáj kémiából.
2015. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne abból indulj ki, hogy milyenek a jegyeid.

Ez elég szubjektív. Én szín ötös voltam egy közepesen erős gimnáziumban, de ez nem jelentett semmit sem.

Abból indulj ki, hogy mik az érettségi követelmények (ez egyetemes, interneten az oktatas.hu-n megtalálod), és hogy ahhoz képest hol állsz, és az alapján is tanulj.

2015. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy vegyél még külön órákat kémiából
2015. máj. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán vidéki orvosira van esélyed
2015. máj. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!