Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Ha felvesznek...

Orvosisok! Ha felvesznek orvosira miket tudnátok javasolni az első évre?

Figyelt kérdés

Tudom nehéz így mondani mert lehet ami nektek bevált lehet hogy nekem nem fog de azért csak van valami tanács:)


Még érdekelne hogy első évben ti meddig tanultatok, tehát mikor feküdtetek le?



2014. jún. 12. 18:36
1 2 3
 1/23 reptoid ***** válasza:
100%

Tanulj úgy, ahogy eddig. Ha valami eddig működött, felesleges rajta bármit is változtatni.

Nem kell túl misztifikálni a dolgot. Főleg nem ilyeneken gondolkodni, hogy hány órát akarsz konkrétan tanulni, mikor kell lefeküdni, mennyit kell éjszakázni.

Ha mindennap tanulsz 1-2 órát tisztességgel, akkor garantálom, hogy hiba nélkül ötös leszel mindenből. Ha mindig átnézed az aktuális anyagot, amit leadtak aznap, vagy még inkább átnézed, átgondolod az anyagot a következő óra előtt, akkor teljesen nyeregben leszel, és éjszakáznod sem kell a demók előtt. Az aktuális anyag átnézése pedig sosem sok idő.


Az a baj - legalábbis a diákok szemszögéből, az életre nevelés szemszögéből pont, hogy jó -, hogy az egyetemen senki nem rágja a füled, hogy tanulj rendszeresen, senki nem kényszerít semmire. Innentől kezdve pedig még a legszorgalmasabb diákok is beleesnek abba a hibába, hogy halogatják a dolgok megtanulását. Ha pedig elindul ez a folyamat, akkor gyűlnek fel piszkosul az anyagok, és utána jön az, hogy bizony éjszaka is tanulni kell.


Ha valami bonyolultnak tűnik, akkor is forszírozd a megtanulását még a szorgalmi időszakban, ne halogasd, mert vizsgaidőszakban úgyis meg kell tanulnod, akkor pedig jobban szorít az idő is. Hidd el, lehúztam már itt 5 évet, volt jó pár ilyen helyzet velem, hogy szorgalmi időszakban el sem tudtam képzelni, hogy a héthatárú húgyos p!csába fogom megtanulni ezt a hulladékot, aztán vizsgaidőszakban - amikor muszáj volt -, rájöttem, nem is olyan vészes ez. Aztán meg vertem a fejem a falba, miért nem tanultam meg 3 hónappal korábban, mennyivel beljebb lennék :D


Szóval készülj óráról órára, nagyon meg tudod vele könnyíteni a dolgod.

2014. jún. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne hidd azt, hogy az egyetemisták élete mind egyforma! Vagyis, hiába lesznek jó bulik, partik, semmiképpen se menjen a tanulás rovására. Vmit mindennap elő kell venni. Nem tudom hova mész, pl PTE-n anatómia nincs is első félévben, de ez tipikusan olyan tárgy, amit mindennap egy kis időre illik átnézni, különben nagyon meg lehet vele csúszni. Zh-kra tanulj, ne vizsgákon érjen meglepetés,mhogy súlyozottan beleszámítanak az egyes számonkérések eredményei. Előadásokra akkor járj be, ha TE úgy érzed van értelme. Nálunk volt több olyan tárgy is, ami tényleg időpazarlás volt (biokémiából hetekkel korábban felrakták a diasort, amit előadásokon is csak felolvastak...), de mindenképpen neked kell eldöntened, hogy melyiket érzed hasznosnak. Persze érdemes a felsőbb évesektől is tanácsot kérni, de ha vmit te hasznosnak találsz, más nem ,akkor a te véleményed legyen túlsúlyban inkább.

Ennyi jutott most eszembe, a saját hibáim alapján adtam ezeket a tanácsokat, ettől eltérő vélemény persze lehet.

2014. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Pestre szeretnék menni:) Köszi a tanácsokat!
2014. jún. 12. 20:02
 4/23 anonim ***** válasza:

"Ha mindennap tanulsz 1-2 órát tisztességgel, akkor garantálom, hogy hiba nélkül ötös leszel mindenből."


Hova jársz te...? :D

2014. jún. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Még fel sem vettek, de már azon jár az agyad, hogy hánykor fogsz lefeküdni, ha egyetemen leszel? Hm...


Az első tanácsom: ne agyald túl a dolgokat. Csak mert most éppen azt csinálod...


A második tanácsom az, hogy ha teheted, menj el gólyatáborba. Egyrészt jó buli, másrészt összeismerkedhetsz egy csomó emberrel, akár felsőbb évesekkel is, akik fognak mondani pár hasznos dolgot a kezdéshez.


Aztán célszerű az első hetekben minden órára bemenni, mert ott fogják elmondani a fontosabb tudnivalókat. Később pedig érdemes szelektálni az órák között, azaz aminek nincs értelme, és katalógus sincs okosabb dolog kihagyni.


A suli elején nem árt az sem, ha folyamatosan tanulsz. Egyrészt szokni kell a mennyiséget, mert a gimi után igen nagy a váltás, másrészt úgy fogod megismerni magad (pl. milyen gyorsan tanulsz). Később aztán a saját képességeidnek megfelelően tudod beosztani az időd.


A suli mellett mindig legyen időd magadra is. Nem kell minden nap hulla részegre inni magad valamelyik kocsmában, de bizony kell a kikapcsolódás, mert anélkül igen húzós lesz a hat év. Próbáljatok meg minél hamarabb összeszokni a csoportoddal, mert utána sok évig velük leszel a nap jelentős részében.


Egyébként meg nem kell elhinni minden hülye pletykát, mindenhez pozitívan kell hozzáállni. Az első demón (számonkérésen) az volt a célom, hogy legyen meg a kettes, mivel mindenkitől azt hallottam, hogy csak az számít, úgy se tudás alapján osztályoznak blabla.

Aztán mikor rendesen megtanultam az anyagot, és ötöst kaptam, akkor rájöttem, hogy de bizony az esetek 90%-ában ez így működik. Tanulsz - jó jegyet kapsz, nem tanulsz - nem kapsz jó jegyet/megbuksz.


Az utolsó kérdéssel meg gondolom burkoltan arra szerettél volna rákérdezni, hogy igaz-e az a pletyka, hogy egy egyetemistának (főleg egy orvosisnak) éjszaka is tanulnia kell. Hát elárulom: 5 év alatt egyetlen egyszer sem éjszakáztam tanulás miatt, és bizony 4,5-nél rosszabb átlagom sose volt. Ha éjszakáztam, akkor az valami igen jó parti miatt volt:)

2014. jún. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hasznos tanácsokat kaptál kedves kérdező. És való igaz hogy nem mindig kell megszakadni, de hagyjuk már azt a dumát hogy tanulsz napi 1-2 órát, aztán mindenből 5ös leszel, éjszakázni meg sose kell. Vagy itt mindenki ennyire penge? Vagy csak vidéken lazább a követelményrendszer?

Nem mondom h látástól vakulásig tanulni kell, de azért pl. 2. évben nem elég a napi 1-2 óra közelsem ha átlagoljuk, és a komolyabb vizsgákra igenis nagyon sok energiát kell mozgosítani, ha jó jegyet akarsz, és biztosra is mész, nem csak átnézed a tételek valamekkora részét és szerencsédre azt húzod.

2014. jún. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó:

A napi 1-2 órát nem én írtam, arra azért nem reagálnék.

Az éjszakázósra: ha neked éjszakázni kellett, akkor valószínűleg nem jól osztottad be az idődet.


Nem vagyok az éjszakai tanulás híve, mert szerintem semmi értelme. Nekem már nem fog olyankor az agyam, ha későn fekszem le, nem tudom magam kialudni, szóval másnap is olyan leszek, mint egy adag szar. Ami persze azt eredményezi, hogy következő nap még annyira se tudok tanulni, akkor is rosszul haladok. Ha rosszul haladok, akkor bennem lenne az, hogy be kell pótolni a lemaradást, így este megint tovább kellene fennmaradnom és így tovább. Szerintem ez baromság, de persze biztos van olyan, akinek bejön.

Én inkább annak a híve vagyok, hogy vizsgaidőszakban szépen felkelek reggel fél 8-kor, megreggelizem, aztán 8-tól tanulok 10-ig. 10-kor tartok egy kis szünetet, majd megint tanulás délig. Délben kaja, kis pihi, megint tanulás, uzsonnaidőben megint pihi, aztán még egy pici tanulás. Este 5-6-7 után már nem szoktam tanulni, csak ha elmaradtam a dolgokkal, vagy már nagyon közel a vizsga. Este kicsit kikapcsolódom (ebbe akár egy laza fröccsözés is belefér nálam...), éjfél körül lefekszem, így még mindig marad 7,5 órám aludni, ami nekem pont elég.


Őszintén szólva, én szorgalmi időszakban csak első három évben tanultam, akkor sem folyamatosan. Jah de, bocsánat, az anatómiát azért nagyjából folyamatosan (már csak azért is, mert elég sűrűn volt számonkérés).

De a többit csak demókra tanultam meg, de akkor rendesen. Felmértem, hogy kb. mennyi idő kel rá, aztán annak megfelelően időben elkezdtem a készülést.


Később meg nyilván megedződtem. Minél többet tanulok, annál nagyobb mennyiségeket tudok megtanulni.

Egy-egy vizsgára bizony pl. másodév végén kellett akár több hét intenzív készülés is, most már azért kevesebb idő is elég (meg hát muszáj is, mivel több vizsga van ugyanannyi vizsgahétre...).


Nem tartom magam egyébként zseninek, de szerencsére nincsenek rossz képességeim. Hamar megértem a dolgokat, és gyorsan tanulok.


Elhiheted, a vidéki egyetemeken is pontosan azt kell megtanulni, amit a SOTÉ-n...

2014. jún. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 reptoid ***** válasza:
100%

Debrecenire járok, és tartom magam a napi 1-2 órához, legalábbis első évben, de lehet másodikban is. Régen volt, lehet szépít az idő :D


Itt első félévben csak kémia meg fizika van, mellé pedig statisztika.

Utóbbi ugyebár egy joke, pár típus feladat, egy ötös matek érettségivel tényleg egy vicc.

A kémia gyakorlati számolós része mind ismerős gimnáziumból, az elméletre pedig 15 hét alatt heti 3 vagy hány előadás meg 2 szeminárium elég, emellé ha otthon minden szeminárium előtt rászánják egy szemináriumnyi időt, akkor annak bőven elégnek kell lennie. Nekem is elég volt, aki gimnáziumban kémiából a bukás határán táncolt...


Fizikából meg volt vagy 40 tétel, ha jól emlékszem. De még ha 60, akkor is bőven rá 3 hónap megtanulni, plusz a vizsgaidőszak.


Második félévben bejön az anat, sejtbiosz, genetika.

Ha anatból valaki a gyakorlatokat végig hasznosan tölti, akkor otthon tényleg csak ismételnie kell minden órára vagy 40 képletet. Egyszerűbb mit nyelvet tanulni, tudod képhez társítani, logika is van benne, meg is tudod tapogatni órán, tudod kötni bármihez a képleteket. 1 óra alatt azt ne mondd, hogy nem lehet megtanulni egy lapocka-kulcscsont-felkar triót...

Szövettannak meg sejtbiosznak az eleje eléggé átfed. A szövettan demókra 1-1 hétvégét tanultam csak úgy, hogy évközben nem is figyeltem rá. 16 óra tanulás szerintem eltúlzott, nem tudok ennyit tanulni egy nap, de ha ennél maradunk, heti bontásra ide is 1 óra jutna.

Fejlődéstanból nekünk megvoltak a kérdések a felsőbbévesektől, oké, arra biztosan többet kellett volna tanulni, de igazából a tanárunk is csak a félév 2/3-ánál tanácsolta, hogy lassan kezdjük el olvasgatni, szóval annyira nem lehetett vészes. A demóra 1 délután elég volt.

Genetiákból az intézet kiadja a kérdéseket előre, abból kérdez vissza, az sem egy borzalom, azokra a pármondatos válaszokra heti 1 órát is kár fordítani.


Szóval akkor ott járunk, hogy heti 7 napból hármon tanul anatot, 1-en szövettanozik, 1-en tanul genetikát, és akkor még szabadon marad neki a hétvégéje. Azon vagy tanulja a sejtbioszt, megírja a demót, aztán utána nincs is vizsgaidőszaka, vagy ha nem tanul, akkor marad 1,5 hónapja nyáron csak a sejtbioszra...


Tudom, tudom, Debrecen egy SOTE-s szemében egy hulladék, bár szüleim is itt végeztek, és egy szóval sem mondták, hogy ne ide menjek, hanem Budapestre. Pedig a lehetőség meglett volna, főleg hogy apa ott él, és pont a SOTE-n belgyógyból vizsgáztatni is szokott.



De amúgy szerinted mi olyan bonyolult dolgot tanítanak egy hét alatt, amit nem lehet megérteni 1-2 óra alatt, főleg hogy előadáson se nagyon van több, ahol el is magyarázzák az anyagot, szemináriumon, gyakorlaton meg még be is gyakorlod, át is ismételed. Tényleg, nem igazán van olyan dolog, ami fölött órákat kellene ülni, hogy megértsd, összeállni a fejedben. Talán bifizből röntgenkrisztallográfiánál voltak komplikáltabb egyenletek, amin tényleg ülni kellett, hogy leessen, pedig jártam a Műegyetemre is. De az is igaz, hogy úgysem kellett azokat sem érteni, főleg nem használni tudni...

2014. jún. 13. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 reptoid ***** válasza:
100%

A 16 órát úgy értem, hogy egy hétvége alatt, szóval napi 8. Nem tudok napi 8 órát végig tanulni. Legalábbis effektíven biztosan nem, lehet tudnék ennyit felette ülni, de abból max 6 lenne valódi. Én inkább elkezdek napközben számítógépezni egy órát, minthogy "haladjak" az anyaggal, közben meg csak azt hiszem, hogy haladtam. Aztán kiderül, hoy csak átlapoztam, alig maradt meg valami.

Ahogy az előttem szólónál is, úgy nálam sem működik az éjszakai tanulás. Én is reggel felkelek 7 körül, 8-ra rendbe szedem magam, aztán kisebb-nagyobb megszakításokkal tanulok kb 4-ig, míg haza nem jön valaki. Sajnos csak totális csendben, magányban tudok tanulni, igazából már a tudat is zavar, hogy valaki itthon van. 4-től kimegyek a kertbe vagy mozgok valamit, este meg vagy elmegyek moziba vagy filmezünk itthon, éjfél előtt pedig mindig már alszom, ha másnap tanulni kell.


Persze ezt az egészet nem neked mondom, nyilván nem érdekel téged, hogy én hogyan tanulok, hanem inkább a kérdezőnek, hogy lássa, nem muszáj éjszakázgatni, sokkal inkább a rendszeres tanulás, megfelelő időbeosztás a kulcsa a sikernek.

2014. jún. 13. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4%

"Genetiákból az intézet kiadja a kérdéseket előre, abból kérdez vissza, az sem egy borzalom, azokra a pármondatos válaszokra heti 1 órát is kár fordítani. "


"Fejlődéstanból nekünk megvoltak a kérdések a felsőbbévesektől"


Ja, így nekem se telne 1 óránál többe... :D


Meg Debrecenben az anatómia "szigorlat" komolyan a zsigertanból van, az anyag 1/3-ából? Ez valami rossz vicc? Neurobiológia meg külön van, és így még az élettan szigorlat is kevesebb azzal a 200 oldallal? :D Nevetséges.


Ezek alapján könyörgöm ne hasonlítsuk már össze a dolgokat, vagy legalább ne verjük annyira a mellünket hogy napi 1-2 óra tanulással summa cum laudék vagyunk... :D

2014. jún. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!