Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Toldy Ferenc gimnáziumról...

Toldy Ferenc gimnáziumról mesélne nekem valaki? Lahetőleg olyan, aki oda jár (t).

Figyelt kérdés

Milyen suli?

Mlyen nyelveket lehet ott tanulni?

Tanárok, diákok milyenek?

És mennyire nehéz bekerülni?

(Jövőre felvételizek.)



2015. máj. 3. 13:20
1 2
 11/11 anonim válasza:
100%

A Toldyban nincsen négy évfolyamos szak, sőt semmilyen.. mert nem szakosodott gimi, hanem általános tantervű.

Esetleg, édesapád vagy édesanyád lekenyerezheti Porogi igazgató urat, hogy vegyenek át...de nincs annál nehezebb, mint egy olyan osztályba beilleszkedni, akik már két éve egy közösséget alkotnak. Nem lehetetlen,de nagyon kell vigyázni,nehogy a cigis/piások mellé ess be. Igaz, az én tesóm különleges képességekkel bír. Azt kell, hogy mondjam, az egyik legerősebb (elit) gimnázium Budát, tehát tanulni kell. Oké, Zsófi ( hívjuk a nevén már:D) osztálytársai súlyosan értelmi fogyatékosak, de mindenki jó valamiben. Pl. idén előrehozott érettségiztek..infóból, és a legrosszabb tanulónak is ötös lett 96%-kal. Tanulni kell, egy pillanatra sem lehet,hogy egy délután nincs lecke, és akkor nem tanulok.. a nyelvek nagyon klasszak, Zsófi két éve tanul olaszt, de már középfokúra készül. A dráma oktatás kiemelkedően jó. Rengetegen jutnak be országos versenyekre, példának tudom említeni, a testvéremet, aki két éve harmadik helyezett lett, tehát a színjátszásban is kitűnő, ha valaki abban akarja a tehetségét megcsillogtatni. Aztán, vannak TDN, ami a toldy-s diák napokat rejti magában, ahol különböző kultúrákat mutatnak be, avagy ételeket, esetleg kémia vegyületeket ( utolsót soha ne akarjátok kapni:D). Példákat említettem, akkor most is fogok..két éve a 11. osztály a görögöket húzta,és mindenkinek tógában kellett egész nap mászkálnia, illetve saruban csoszognia az iskolában. A Toldyban akkor buli az élet, ha mellette a tanulásra is tudsz koncentrálni!:)

2015. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!