Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt töri érettségi mennyire...

Leo432 kérdése:

Emelt töri érettségi mennyire nehéz a középszintűhöz viszonyítva?

Figyelt kérdés
A fiam most érettségizik, mindig jó volt töriből, a középszintű próbaérettségije ötös lett (de nem max pontszámmal). Holnap emelt szintű törit fog írni, mert ahova jelentkezik, ott megkövetelik. Azoktól kérdezem, akik emelten érettségiztek: ilyen eddigi eredménnyel mennyire lesz neki nehéz?

2015. máj. 5. 10:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg tudást igényel (kép, évszám, térkép, forrás), mivel csak az esszéhez lehet atlaszt használni! Sokkal rosszabb lesz az eredménye, mint a próbaérettségiken, ha nem készült magasabb szinten, mert a középszint nagyjából csak szövegértés és térkphasználat.
2015. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első résznél nem lehet atlaszt használni (amit én magam a vizsgán tudtam meg, szóval az évszám tudásom egy jelentős részét derékba törte :D).

A második rész az esszé. A menete ugyanaz mint középszinten (pontozási szempontok, forráselemzés stb). A különbség az, hogy négy esszét kell írni és azok némileg összetettebbek.

A szóbelin pedig nincsenek előre megadott tételek. 30 témakör van és 1-1 témakörön belül több tétel is lehetséges. Hogy a témakörön belül mi a tétel, az akkor derül ki, amikor kihúzta a lapocskáit a borítékból. Nem tudom, hogy középszinten milyen, de itt a tételt kellett elmondani úgy, hogy a mondandóba bele kellett építeni a lapokon található forrásokat és képeket.


Általánosságban pedig még annyit róla, hogy tágabb tudás kell hozzá.


Amúgy szerintem nem olyan vészes, én például nem jártam külön felkészítésre, negyedik osztályt leszámítva négyes volt az év végi osztályzatom, a kis érettségik ötösök lettek és végül 75%-ra írtam meg. Nem mondom, hogy a legjobb, de az én céljaimnak megfelel. Szóval ha készülgetett rá, akkor meg lehet írni jól.


(amúgy javaslom, hogy ha van még egy kis ideje, akkor az előző évi feladatsorokból csinálgassa meg az első részeket, az esszéknél pedig nézze meg a témákat és a forrásokat)

2015. máj. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha mindig jó volt akkor nem lesz gond, bár eddig a matek és magyar nehezebb volt mint az utóbbi évekénél, de megoldható, gondolom ez lesz a törivel is. Részletesebben kérdeznek dolgot, és az esszénél kell többet, részletesebben írni. Sok sikert neki!
2015. máj. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most azzal ha valaki évszámokat tud, nem feltétlen megy sokra emelt törin, hiszen rengeteg olyan feladat van, hogy látod magát a törvénycikket, vagy annak bizonyos részeit és a feladat meg azt kérdezi, hogy: Hogy hívják, ki adta ki, mikor. Szóval elég nagyfokú tudást igényel, nem feltétlen a magolós szinten, de leginkább az ok-okozati és következményi szinten való gondolkodást.
2015. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!