Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Volt már valaki a történelem...

Volt már valaki a történelem folyamán aki felkötötte magát az Oktatási Minisztérium épületére?

Figyelt kérdés
Tegnap a magyar, most a matekérettségi... Milyen oktatási rendszer ez?

2015. máj. 5. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
A matek könnyű volt.
2015. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Könnyű a lòf.szt! A tavalyi sokkal könnyebb volt. Mèg az oktòberi is.

Kedves kèrdező ez egy sz.r f.s oktatàsi rendszer, ami arròl szòl h h szopassàk a diàkokat. Szerintem inkàbb kössük fel azokat, akik az udei èrettsègiket összeàllìtottàk, ne magunkat :D

2015. máj. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai matek érettségi után komolyan megfontoltam a dolgot. x)
2015. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%

Az oktatási rendszer azért szar, mert nem tudtad normálisan megírni az érettségit, és most itt szentségelsz? Fel kellett volna készülni rendesen.


Van hibája a magyar oktatási rendszernek, de a lusta diákokon a legjobb rendszer sem tud segíteni.

2015. máj. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy nem most érettségiztél. Az is látszik, hogy fogalmad sincs középszinten mik a követelmények. Matekversenyeket nyertem, faktos voltam és most örülök ha meglesz a 4-es. Nem tudom, hogy neked mi bajod van, de örülök, hogy nekem nem fáj.
2015. máj. 5. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
A tanàrunk is azt mondta h nehèz volt, nem csak èn. Egyèbkènt meg kèszültem, de nem gondoltam h ennyivel màsabb lesz mint tavaly.
2015. máj. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Tom Benko ***** válasza:
41%
@Kérdező: Valóban nem. Az én érettségimben még bizonyítások is voltak, nem csak számolgatás pötymörészés.
2015. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A hülyeség és a lustaság nem a rendszer hibája. Ahogy már előttem említették lenne mit javítani rajta, de ez nem volt nehéz feladatsor. A magyar szivatósabb volt, de a matek? Semmiség.
2015. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Megkellet volna tanulni a kombinatorikát és a valószínűség számítást. Ezek a téma körök, azok, amik szórnak általában. Most sok volt ebből. Lehetett volna benne trigonometrikus egyenlet, logaritmikus és egy másodfokúra vissza vezethető vagy akár n-edik gyökös is. Ezeket is lehetne szöveggel bonyolítani. Ezért nem azt gondolom, hogy nehéz hanem nem nézett kellő mennyiségű tudást és kompetenciát. Ettől függetlenül meglehet írni ötösre is.

OFF:

A matek feladatokat miért kell szöveggel bonyolítani? Miért nem tesznek a Magyar nyelv és irodalom vizsgába több és/vagy nehezebb szövegértési feladatot? Szerintem ez is működő képes lenne. Ha már van kettő külön tárgy. Vagy akkor a Magyar nyelv és irodalom érettségiben is legyen matematika kérdés és/vagy nehezítés. Kettő külön kompetencia. A logikával meg ne jöjjön, senki azt lehetne külön is oktatni és/vagy fejleszteni, így aki nem jó matematikából és/vagy magyarból nem lenne lemaradva.(Többféle intelligenciát lehetne így fejleszteni.)

2015. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tom Benko ***** válasza:

@9: Egyrészt a szöveges "bonyolítások" azért kellenek, mert általában a valóságban sem kapja meg az ember közvetlenül a bemeneti paramétereket, hanem neki kell a rendelkezésére álló ismeretekből kiemelnie őket. A szöveges matekfeladatoknál sem a szövegértés a fő szempont, hanem a feldolgozás.


Másrészt a matematika teljesen tiszta logika, nem szükséges külön oktatni.

2015. máj. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!