Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért baj, ha nem vagyok kitűnő?

Miért baj, ha nem vagyok kitűnő?

Figyelt kérdés
Hatodikos vagyok, és lány. Minden tantárgyból elõreláthatólag ötös leszek, azonban rajzból, technikából és tesibõl valószínüleg négyes. A kézügyességemmel nincs baj, képzõmûvészeti foglalkozásra is járok az iskolában, a rajz azonban egyáltalán nem megy. A tesi és a technika a két mumusom, egyszerûen gyomoridegem van ezek elõtt az órák elõtt. Alsóban még semmi baj nem volt egyikkel sem, azonban mióta feljöttem felsõbe ezzel a hárommal szenvedek. Írói vagy legalább humán tantárgyakra alapuló munkát szeretnék majd, és tudom, hogy ezekhez semmi köze nincs a fent említett három tantárgynak, azonban ezek lerontják az átlagomat. Öt éven keresztül és most félévkori is kitûnõ voltam, év végén azonban ez már sajnos nem lesz így. Mit tehetek az ellen, hogy ne érezzem emiatt rosszul magamat?

2015. máj. 12. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Felvételinél tesznek rá magasról hogy rajzból,tesiből hányas vagy (pláne ha nem olyan suliba/később egyetemi szakra)mész ahová kell. Lehetsz belőlük 5-ös de igazából nem számít sokat,örülj annak ha a fontos tárgyakból kitűnő vagy.
2015. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mos kinek volna baj?
2015. máj. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a legfontosabb kimaradt. A tanáraimnak és a szüleimnek baj. Köszönöm a válaszokat! :)
2015. máj. 12. 21:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt honnan a fenéből tudjuk, nekik miért baj?
2015. máj. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugalom, az iskolák 95%-a csak a főtárgyak (matek, magyar, töri, idegennyelv, és a legtöbb helyen egy választott természettudományi tárgy, azaz vagy föci, vagy kémia, vagy biosz) átlagát számolják, és azt ők nem is látják hogy te rajzból négyes vagy, vagy a szóbelinél ha kell vinned az ellenőrződet is. De ha látnák is, akkor sem érdekelné őket, hacsak nem kifejezetten rajz szakos suliba mész.

Én most felvételiztem és ugyanez volt nekem is, és sok ideig én is nagyon aggódtam emiatt, amíg az osztályfőnök el nem mondta hogy ez egyáltalán nem számít bele, az iskolák maguk döntik el hogy mely tantárgyakat veszik figyelembe (ez a legtöbb iskola honlapján a felvételi tájékoztatóban benne van).

Remélem segítettem, és mégegyszer: NYUGI! :))

2015. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*csak a szóbelinél

bocsánat az elírásért :)

2015. máj. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sokkal több értelme van annak, ha valaki csak arra koncentrál ami érdekli, és abban lesz jó, mint annak, hogy kényszeresen mindenből próbál megfelelni.

Ha lesz gyerekem én biztos nem fogom elvárni, hogy minden kamu tantárgyból ötös legyen, helyette koncentrálhat azokra amik tényleg fontosak.

2015. máj. 13. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszöm szépen mindenkinek a válaszokat! :)
2015. máj. 16. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!