Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óvónő vagy logopédus szeretnék...

Óvónő vagy logopédus szeretnék lenni. Minek érdenesebb tanulni? Lehetőleg Debrecenbe vagy Hajdúbőszőrménybe szeretnék menni. A felvi oldalán nem értem egészen. Kell valamiből emelten érettségizni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 13. 15:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt érdemeseb választani, amit szívesebben csinálnál. Keresni egyikkel sem fogsz túl sokat, viszont óvónőként valószínűleg el tudsz majd helyezkedni, mert a kutya se akar az lenni.
2015. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
elég bíztató de köszi
2015. máj. 13. 15:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Logopédus képzés tudtommal csak Pesten van, viszont azzal tuti az elhelyezkedés, mivel olyan kevés van belőle, hogy állandóan keresik. Egy ismerősöm megcsinálta a már meglévő tanító diplomája mellé, maga a fősuli nagyon kemény volt, viszont elmondása szerint utána válogathatott a helyek között szintén Hajdú-Biharban.
2015. máj. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem szeretnek sajnos pestre menni nagyon messze lenne meg debrecenbe tuti alberletbe lennek mar.most biztos helyem van es sokat szamit szerintem
2015. máj. 13. 22:45
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg pont ez nem szabadna, hogy számítson. Lehet, hogy nehezebb most egy pár évig, de ez olyan mint ha azt mondanád, hogy az egész jövődet, a következő éveid lehetőségeit feladod azért, hogy 3-5 évig kényelmesebben élhess. Ez nagyon nem mindegy. Ha nappalira mész koliba jó eséllyel felvesznek és ennyi kényelmetlenséget szerintem megér, hogy utána biztos munkahelyed lehessen. Az óvónő szakma nem feltétlenül jelenti ezt, Hajdú-Biharban biztosan nem. Itt egyenlőre két óvónőt ismerek, az egyiknek hosszú évek után lett állása, a másik most is keres, sajnos már évek óta.

Persze ha így jársz nem késő változtatni, mindig lehet ujjat tanulni, csak éppen annak nagy részét te fogod fizetni, mert nem marad támogatott féléved és munka mellett sokkal nehezebb tanulni, pont ezt csinálom, tudom milyen.

2015. máj. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Logopédus.

Sokkal szélesebb munkaterület mint az óvónőé, ezáltal több lehetőséged van munkát találni. Logopédusként foglalkozhatsz számtalan, a beszédet, kommunikációt érintő problémával, tanulási nehézséget okozó disszel, gyerek és felnőtt korosztállyal. Dolgozhatsz pedagógiai és egészségügyi intézményben/területen is. Óvónőként ugye adott a korosztály, és állami óvónőként minden, csak nem a paradicsomi munkakörülmények a jellemzők - bár a munka amit elvégez nagyon fontos.


Logopédust már többfelé képeznek, de tény, hogy a pesti Bárczi adja azt a színvonalú képzést, ami jó szívvel ajánlható.

2015. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én viszont inkább óvónéninek "küldenélek", mert szerintem az egy hivatás nem is szakma.. Mint mondjuk a tűzoltó.. :)

Inkább az a kérdés, hogy mennyire szereted a gyerekeket, mennyire vagy türelmes és persze, hogy nem akarsz bmw-t meg kacsalábom forgó házat.. :)

Egyébként hány éves vagy, hogy ezeket tervezgeted? :)

Üdv. Laci

2015. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!