Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » (Gyermek) Pszichológia tanulás...

(Gyermek) Pszichológia tanulás egyetemen?!

Figyelt kérdés
Én pszichológia egyetemre szeretnék menni és késöbb gyermekpszichológus lenni. Egyetemeket már néztem de nem tudtam dönteni és nem vagyok teljesen tisztában a pontokkal, hogy miért mennyi pont stb...

2015. máj. 15. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Tessék? Olvass a felvi.hu-n aztán majd megtudod. Nincs is olyan, hogy pszichológia egyetem..
2015. máj. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írja, a felvi.hu honlapon tudod elolvasni milyen módon számolódnak a pontjaid a felvételin, miért mennyi pont jár, még pontszámító kalkulátort is használhatsz az oldalon. Ugyanezen a honlapon tudod megnézni, hogy a pszichológiára milyen követelmények vannak: jelenleg kötelező egy emelt érettségi, és alapvetően elég sok tárgyat be lehet számítani (matek, magyar, töri, biosz, többféle nyelv), így sok a lehetőség. Nagyon magasak a ponthatárok minden évben (szintén rá tudsz keresni konkrétan), idén az államilag támogatott (azaz ingyenes) képzés minimuma 420 pont, azaz ennél alacsonyabb ponthatár semelyik egyetemen sem lesz, csak növekedhet.


Jelenleg hat egyetemen lehet pszichológia alapképzést végezni itthon. Budapesten három (ELTE, Károli, Pázmány), ezen kívül Pécsen, Szegeden és Debrecenben. Nekem mindegyik képzésen van ismerősöm, szóval van összehasonlítási alap, de mindegyik jó és színvonalas, nem fogsz mellélőni egyikkel sem. Legjobbnak a Károlit mondják, erőssége, hogy gyakorlatorientált.


A 3 éves alapképzés után szakirányú mesterképzésre kell menni, ez nálad akkor egyértelműen a fejlődés/gyermek szakirány lesz, attól függően, melyik egyetemen hogy hívják (ennek is utána tudsz nézni). Érdemes megnézned, hol lehet ilyen szakirányra menni, mert nem mindenhol van mindegyik képzés, és ha ugyanarra az egyetemre jársz alapszakra, az hasznos lehet, mert megismered a tanárokat, a "járást", a rendszert, esetlegesen a várost, ha nem ott élsz eleve, és az ott töltött idő alatt már nagyon sokat megtudhatsz a mesterképzésről, hogy milyen, és ha esetleg mégsem tűnik olyan jónak, mehetsz máshova.

2015. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első válaszoló tisztában vagyok vele, hogy nincs ilyen egyetem csak szak az egyetemeken de azért köszönöm a válaszodat!

Második köszönöm a hosszú választ hasznos volt!

2015. máj. 16. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!