Szerintetek milyen a győri Czuczor Gergely bencés gimi?




válasza:Pár éve végzett öregdiák vagyok, szóval viszonylag frissek még az élmények.
Őszintén szólva nehéz helyzetben vagyok, hogy mit írjak, mert az ott töltött 4 évem alatt jelentősen megváltozott a suli, azt nem tudom, hogy előnyére-e, de más mint régen volt. Már koránt sem az a hű de szigorú hely, aminek hírében áll, de tanulni kell. Szerintem átlagos képességű diákként nem kell megszakadni a tanulásban, de azért nem is kell ellinkeskedni. Ha jól tudom egy kisebb múltbeli visszaesés után, most tanulmányi téren egyre erősödik a suli, szóval ha tovább akarsz tanulni (gimibe mész, szóval muszáj lesz), akkor nem rossz választás. A közösségről csak jót mondhatok. Persze ez a személyiségedtől is függ, de nagyon családias iskola, a tanárokkal is jól ki lehet jönni. Ha kollégista leszel, mint én voltam az külön előny, a koleszos társaiddal szinte biztos, hogy maradandó barátságokat fogsz kötni és sokféle ember jár ide, biztos találsz magadnak valót. Egyébként meg ez is csak iskola, szóval ugyanazok a közösségi szituációk alakulnak ki, mint máshol.
Én ugyan humán vonalon mozogtam/mozgok, de úgy vettem észre, hogy reál tárgyakban sokkal erősebb az oktatás. Fizika, kémia és biológia tárgyaknál egészen kiváló tanárok vannak. Bár a nyelveket is nyomatják, oda magadtól is kell egy kis elkötelezettség, a suliban nem egyszerű megtanulni.
Szóval szerintem összességében egy egészen jó hely, én nem bántam meg, hogy oda jártam, a rendház és a szerzetesek jelenléte miatt, volt egy egészen egyedi atmoszférája a dolognak, az külön plusz pont, hogy az egyházi jelleg ellenére sem erőltetnek semmit. Persze a miséken, ünnepségeken ott kell lehetni, de mint vallástalan ember is mondhatom, hogy túl lehet élni. Válaszd bátran és sok sikert hozzá!
Kapcsolódó kérdések:
A tanárokra gondolok, magára a sulira, meg az osztályokra,stb..
Hány pontos felvételi kell, és hanyas átlaggal vesznek fel minimumban? szerintetek ha nyelvtan 3 irodalom 4 angol 5 matek 2 töri 4 akkor felvesznek?
Miket kérdeznek?Kell szöveget olvasni?Ha igen,milyen hosszút?Hittanból milyen kérdések vannak?
-Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola -Berzeviczy Gergely Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakközépiskola -Leövey Klára Közgazdasági Szakközépiskola és Szakiskola -Hunfalvy János Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági és Kereskedelmi Szakközépiskola?
mind Budapesti iskala: Berzeviczy Gergely, Bornemissza Peter, Eotvos Jozsef, Vorosmarty Mihaly, Almos Vezer, Schulek Frigyes, Karolyi Istvan, Madach Imre, Veres Palne. Elore is koszonom a valaszokat!:)
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




