Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen a győri...

Szerintetek milyen a győri Czuczor Gergely bencés gimi?

Figyelt kérdés
Azért még jó pár év hátravan, de nagy valószínűséggel ide szeretnék majd jelentkezni. Érdekelne, hogy mennyire kemény a tanulás, milyen a közösség, illetve, hogy milyen tantárgyak az erősebbek. Most is egyházi suliba járok, szóval a hittannal meg ezekkel nincs problémám. Elsősorban azoknak a véleményét várom akik oda jártak vagy járnak. Persze olyanok is írhatnak akiknek ismerősük járt oda. A válaszokat előre is köszönöm. :)

2015. máj. 16. 19:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Pár éve végzett öregdiák vagyok, szóval viszonylag frissek még az élmények.

Őszintén szólva nehéz helyzetben vagyok, hogy mit írjak, mert az ott töltött 4 évem alatt jelentősen megváltozott a suli, azt nem tudom, hogy előnyére-e, de más mint régen volt. Már koránt sem az a hű de szigorú hely, aminek hírében áll, de tanulni kell. Szerintem átlagos képességű diákként nem kell megszakadni a tanulásban, de azért nem is kell ellinkeskedni. Ha jól tudom egy kisebb múltbeli visszaesés után, most tanulmányi téren egyre erősödik a suli, szóval ha tovább akarsz tanulni (gimibe mész, szóval muszáj lesz), akkor nem rossz választás. A közösségről csak jót mondhatok. Persze ez a személyiségedtől is függ, de nagyon családias iskola, a tanárokkal is jól ki lehet jönni. Ha kollégista leszel, mint én voltam az külön előny, a koleszos társaiddal szinte biztos, hogy maradandó barátságokat fogsz kötni és sokféle ember jár ide, biztos találsz magadnak valót. Egyébként meg ez is csak iskola, szóval ugyanazok a közösségi szituációk alakulnak ki, mint máshol.

Én ugyan humán vonalon mozogtam/mozgok, de úgy vettem észre, hogy reál tárgyakban sokkal erősebb az oktatás. Fizika, kémia és biológia tárgyaknál egészen kiváló tanárok vannak. Bár a nyelveket is nyomatják, oda magadtól is kell egy kis elkötelezettség, a suliban nem egyszerű megtanulni.

Szóval szerintem összességében egy egészen jó hely, én nem bántam meg, hogy oda jártam, a rendház és a szerzetesek jelenléte miatt, volt egy egészen egyedi atmoszférája a dolognak, az külön plusz pont, hogy az egyházi jelleg ellenére sem erőltetnek semmit. Persze a miséken, ünnepségeken ott kell lehetni, de mint vallástalan ember is mondhatom, hogy túl lehet élni. Válaszd bátran és sok sikert hozzá!

2015. máj. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2015. júl. 2. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!