Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelet kémia szóbelin milyen...

Emelet kémia szóbelin milyen tételek szoktak lenni?

Figyelt kérdés

Tudom hogy van egy kísérlet ami publikus, azon kívül szokott lenni egy könnyebb és rövidebb meg egy nehezebb feladat.


Tudnátok egészen konkrét példát írni a 2 utóbbira.


Előre is köszönöm.



2015. máj. 18. 10:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem például a kén volt tavaly. A kén tulajdonságai, melegítésének hatására bejkövetkező változások, azok anyagszerkezeti oka és magyarázata, a kén reakciói, vegyületei (oxidjai stb.)


Elvégzendő kísérletet húztam: Azonosítani kellett AgNO3at, Na2CO3-at és NaNO3-at sósavval


Az utolsó feladat pedig egy gondolkodtató volt, a kérdés úgy hangzott, hogy miért adódik 2 eltérő érték a karbonsavak forráspontjánál. A válasz a dimer állapottal van összefüggésben.

2015. máj. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!