Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanulást miért nem tanítják...

A tanulást miért nem tanítják az iskolában?

Figyelt kérdés

Az iskolában miért nem tanítják meg azt, hogy hogyan kell tanulni?

Elvárják a gyerektől, hogy tanulja meg és kész.

Ülj le,olvasd el,még egyszer és most mond el mit olvastál.

Otthon is!

De az, hogy hogyan kell megtanulni valamit már nem tanítják.

A gyerekre meg a szüleire van bízva.

Ha már úgy kerül az iskolába, hogy nem ismeri a betűket legalább vagy nem tud olvasni, meg a számokat már hátrányban van. Az én koromban is ez volt,pedig az nem most volt !

Jegyzeteljél,húzd alá,stb. na de szerencsétlen honnan tudja mi a lényeg.Ő aláhúz valamit otthon,dolgozat,majd a tanár mondja, hogy nem ez kellett volna. pl középiskolában.


Csak vannak módszerek arra, hogy kell matekot,fizikát,nyelvet tanulni. Biztos nem ugyan azzal a beseggelős,bemagolós módszerrel.

Van ilyen?

Miért nem tanítják meg a gyereket tanulni?



2015. máj. 19. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

én most 19 vagyok. amikor elsős voltam egyedül 3-an tudtunk olvasni a 20fős osztályból. szóval ezzel nem értek egyet, hogy elvárt dolog úgy menni iskolába hogy már ismeri a betűket.

egyébként nem létezik jó módszer arra, hogyan lehet megtanulni dolgokat. pl matekból sok gyakorlás a kulcs és ismétlés..hiszem hogy mindenki meg tudná tanulni a matekot legalább 4-esre(kivéve persze a diszkalkulások), ha nem csak a tárgyat szidná, hanem leülne és gyakorolna, megcsinálná a házikat stb..és nem egyszer egy hónapban hanem mindig.

egyébként nálunk általánosban volt egy tanulásmódszertan nevezetű fakultatív óra..hát semmit nem csináltunk,csak gépeztünk egész órán.

szerintem tényleg mindenkinek magának kell eldönteni milyen módszer válik be a tanulásra.erre nincs általános recept. bár interneten rengeteg trükk van.

2015. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Néhány iskolában tanítják, és kaphatók tanulásmódszertan könyvek is. De tényleg neked kell kitapasztalni, hogy neked mi jön be, az emberek különböző tanulási típusokba tartoznak, pl auditív, vizuális, mozgásos, tapintásos. Interneten is vannak ötletek.
2015. máj. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!