Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tavaly a vidéki orvosikon...

Tavaly a vidéki orvosikon miért voltak olyan alacsony ponthatárok? Nehezek voltak az emeltek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

A ponthatárokat alapvetően a felvételizők száma nagyban befolyásolja, hiszen, ha többen jelentkeznek, a nagy számok törvénye értelmében valószínűleg többen érnek el magasabb pontszámokat. Nyilván Budapesten szeretnének a legtöbben tanulni, hiszen a magyar lakosság kb. 20%-a eleve ott él, illetve azzal is tisztában vannak a vidéki városokban élők, hogy elsősorban Pesten lehet "kitörni" valamelyest.

De csak hogy lásd, hogy nem a levegőbe beszélek, itt van pár adat a tavalyi felvételiről, hogy melyik intézménybe hányan jelentkeztek (csak az ösztöndíjas helyeket figyelembe véve):


Semmelweis: 1725-en, ebből 1140-en első helyen.

SZTE: 1681-en, ebből 360-an első helyen.

Debreceni Egyetem: 1264-en, ebből 351-en első helyen.

Pécsi Egyetem: 1342-en, ebből 279 első helyen.


Ez alapján lehet látni, hogy több, mint 2000-en jelentkeztek tavaly orvosi képzésre első helyen, és az is kristálytisztán látszódik, hogy toronymagasan a Semmelweisre szerettek volna a legtöbben bejutni, és több, mint 1000 ember nyilván bejelölt több intézményt (nagy valószínűséggel mindet), azért, hogy mindenképpen orvos lehessen. Itt jegyezném meg, hogy (bár ezért a kijelentésemért a semmelweisesek megköveznek) szignifikáns különbség nincs az egyetemek között. Persze, Pesten nehezebb kicsivel, mert mégiscsak a presztízs, de ugyanolyan jó orvos leszel, bárhol végzel is.

2015. máj. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az első korrekten leírta miért.

de szerintem ez minden szaknál megfigyelhető. van ahol akár 100pontokkal is magasabb a ponthatár, mind más városok egyetemein.

persze igaza van az elsőnek, lényeges különbségek nincsenek az orvosik között, egyedül a gyakorlati képzés nem a legjobb, de szerintem ez mindre igaz. éppen ezért vannak csak kb 5-10-15 pontos különbségek. legalábbis tavaly debrecenben 407 volt a ponthatár.

én úgy gondolom , hogy aki az egyik egyetem városában él, annak felesleges a másikba költözni, csak mert ott van a Semmelweis. de ha pesten élnék, én is azt írtam volna be első helyre.

2015. máj. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!