Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik nehezebb/szivatósabb...

Melyik nehezebb/szivatósabb szak? A Matematikus vagy az Informatikus?

Figyelt kérdés

Még jobb lenne, ha valaki lebontva is össze tudná hasonlítani:

- Matematikus és Alkalmazott matematikus

- Mérnök informatikus és Programtervező informatikus



2015. máj. 21. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Egyértelműen a matematikus.


Egy informatikusnak nincs szüksége matematikai tudásra, vagyis nem kell matekot se tanulnia.


A mérnök informatikus és programtervező informatikus esetében pedig szintén a programtervező a szívatósabb, mert ott olyan szinten megkövetelik a matektudást, amire soha az életben nem lesz szükséged programozás terén.

2015. máj. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1-es válaszoló

Félre érted.. Nincs bajom a matekkal, sőt azért mennék ilyen szakra mert pont ezt akarom tanulni mivel ezt szeretem a legjobban.. Így bármelyik szakra megyek, az csak jó ha matek is lesz benne..


Inkább a szak nehézsége, szivatás, átadott tudásanyag mennyisége szempontjából érdekel a téma..

2015. máj. 21. 13:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én proginfós vagyok az ELTE-n arról tudok neked nyilatkozni.

Maga a szak nem vészes, igaz a matek jól megszopatja az embert, aki nem tanulta emelt szinten vagy nincs meg hozzá elsőre az érzéke. Főleg diszkrét matematika a húzós első félévben, második félévben meg az analízis és a formális nyelvek és automaták nyírják ki a kedves embereket.

A progos tárgyak azok jók, ha még életedben nem tanultál programozást nyugodtan megpályázhatod, mert első félévben adnak egy alapos tudást. Ha tanulsz és csinálod akkor nem lesz köcsög ez a szak, szerintem legalábbis. Követelmény van, de nem lehetetlen teljesíteni.

Ennél szerintem inkább a BME mérnökinfója a keményebb. Ott nem csak matek, hanem fizika kell és kihatják a belüket is a diákoknak. Azt nem tudom más egyetem vagy fősulin milyenek ezek a szakok, de remélem ez is jó lesz kezdetnek :)

2015. máj. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3-as

Köszi az összehasonlítást, nagyon hasznosakat írtál! Igen, pont ezekre az egyetemekre gondoltam :)

Arról esetleg tudsz valamit mondani, hogy a Matematikus szakhoz viszonyítva miben más a proginfó? (gondolom viszonylag közel vannak egymáshoz)

Nehezebb, könnyebb? Szivatósabb, vagy jóindulatúbban a tanárok?

2015. máj. 21. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok


Nálunk a matekmatikus szakosok összetettebben tanulják a matekot részletesebben és bővebben mint mi infósok. Keményebben a tárgyaik tény és való. Vannak már olyan tárgyak ahol már szóbeli vizsgák is vannak (nálunk is van az IK-n, azt most meg nem mondom neked melyik, mert még csak első éves vagyok)

Nálunk a tanárok többsége rendes, egy-kettő van, akik nem a legkorrektebbek, de ha ügyes vagy ki tudok őket kerülni.

Ha van még kérdésed nyugodtan tedd fel vagy írj privit és válaszolok :)

2015. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

szia, én alkalmazott matematikusnak tanulok az ELTÉ-n, nehéz, de kellő szorgalommal és minimális tehetséggel meg lehet csinálni :) azok a tanárok, akik engem tanítottak mind nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

szerintem az infónak és a mateknak is meg vannak a maga nehézségei, nekem az infó biztos nehezebb lenne. elhelyezkedéssel egyik helyen sincsenek gondok azért :D

az elméleti matematikus szakról meg annyit, hogy halandó embernek szerintem baromi nehéz, szinte megcsinálhatatlan, akinek meg ott az a kis plusz annak meg könnyen megy :D de ezt első év alapján el lehet dönteni, kinek melyik fekszik jobban :D

2015. jún. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 pogi97 válasza:
100%

Szia!

Végül mit választottál, most én is a mérnökinfó és matek között vívódok. Matekot jobban szeretem én is, de attól félek, hogy nehezebb vele elhelyezkedni / keveset fizet.

2016. nov. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
szia, végül az informatika lett nálam a befutó, de ha módom lenne rá, szívesen jelentkeznék a matek szakra is...
2016. nov. 21. 09:47
 9/9 pogi97 válasza:
100%
Matekosoktól hallasz olyat, hogy sokkal nehezebb lenne? Tartok tőle, hogy az nem jelent semmit, ha az ember szereti a matekot gimiben. Lehet, ha bekerülök egy félév után megutálom, mert nem fogom érteni.
2016. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!