Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező szak a debrecen...

Programtervező szak a debreceni egyetemen vagy Szeged?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék programtervező informatikusnak tanulni. Budapestre nem szeretnék menni. Ami szimpatikus az Debrecen és Szeged. Melyiket ajánljátok?


Debrecenhez közelebb lakom jóval közelebb. Szeretnék kolis lenni. Tudom, hogy ez a szak tele van matekkal, de azt hallottam, hogy Debrecenben főleg. Ez igaz? Mennyire korszerű a kar? Van egyetemi élet? Később ha sikerülne elvégezni melyik diplomával érnék többet?



2015. jan. 26. 21:06
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy hol olcsóbb az élet?
2015. jan. 26. 21:07
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
A debrecenit nem ismerem, de a szegedi jó, az biztos. Részleteket nem tudok mondani, én pesti vagyok ugyanezen a szakon. :-)
2015. jan. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Forma-forma.

Kb. azonosak az esélyeid mindkét diplomával, mindkettő jó és (magyar viszonyok közt) gazdag egyetem.

Én Debrecen mellett voksolnék, mert ezen a téren talán könnyebb ott majd állást találni, illetve ott vannak olyan cégek amelyek akár ösztöndíjat is adnak.

Debrecen talán valamivel drágább; mindkét helyen jó és modern a tömegközlekedés.

Debrecenben minden van (repülőtér, kaszinó, stadion, stb.) ellenben van Szegeden gyönyörű Tisza, evezés...)

Menj el mindkét városba egy hétre, és dönts magad!

2015. jan. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben több a matek, vagyis csak az. Ha matematikus is szeretnél lenni egyben, csak akkor menj erre a képzésre.
2015. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


utolsó: igen és is ezt hallottam, de ez a szak áll legközelebb hozzám hisz tanítják a programozást. Gazdinfó nem jó mert nem akarok gazdasági irányt, mérnökinfó mert fizika nem az erősségem.

2015. jan. 27. 14:47
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

Én Szeged mellett vagyok azért, mert sokkal nagyobb múltra tekint ott vissza ez a szak, mint Debrecenben. Meg ha utánaolvasol, mindenhol az ELTE-vel még az SZTE-t szokták egy lapon emlegetni, én a debreceni-t még nem nagyon hallottam. Ettől függetlenül természetesen, nem mindig a régi a jobb, de mikor én jelentkeztem, nekem valamiért egyértelműen Szeged volt a szimpatikusabb.

Egyetemi élet szempontjából Debrecent nem ismerem, de Szegeden biztos hogy nagyon jó (nekem a legszimpatikusabb Magyarországon), nem véletlenül egyetemváros.

2015. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%
A debreceni is és a szegedi is jó programtervező-képzést ad. Viszont szerintem nagyon fontos aspektus az is, hogy van ismerősöd az adott egyetem PTI szakáról. Mert egy dolog az amit az egyetem nyújt, más dolog, hogy ki tudod-e használni kellőképpen. Aranyat ér egy felsőbb éves ismerős, aki ismeri a tanárokat és ismeri a tárgyakat valamint a követelményeket.
2015. febr. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az ELTÉről volt, meg talán jövőre lesz ismerős. Majd tőlük tájékozódom, de kevés helyen hallani Debrecenről, pedig érdekelne.
2015. febr. 1. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem nem ez az ideális fórum a választásodhoz...

Talán ha az egyetemeken közvetlenül tájékozódnál...:)

2015. febr. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Voltam pl DExpón, de szerintem fontosabb a hallgatók véleménye. Az egyetemek a nyílt napjaikon fényezik magukat, és a legjobb dolgokat hozzák elő.
2015. febr. 2. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!