Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE TÓK mennyire "kemény"...

Az ELTE TÓK mennyire "kemény" főiskola?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy sokkal szigorúbbak a tanárok és nehezebb az anyag, mint a többi tanítóképzőn. Igaz ez? Nagyon nagy ott a hajtás?

2015. máj. 23. 03:23
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Az ELTE TÓK az egy kar, nem egy főiskola. Az ELTE meg egy egyetem.
2015. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Mindenhol vannak ilyen és olyan oktatók is, nyilván ez az ELTE TÓK-ra is igaz. Tény, ami tény, hogy nagyon sok a félévközi munka, hiszen egy félévre jut durván 15 kurzus (vagy még több is), amik javarészt szemináriumok (ZH+beadandók).

Ezen túlmenően vannak oktatók, akik erősen "maximalisták", így a tárgy teljesítése sokféle és talán túl magas kritérium függvénye.

Összegezve igen, aki nem csak úgy ott van, hanem érdemi munkát is végez, illetve szeretne valóban eredményesen végezni, valamint tudást szerezni annak hajtania kell. (nekem konkrétan az óvodapedagógus szakra van rálátásom, így az alapján nyilatkoztam)

2015. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Igaz, nem oda járok, de nekem a 8 félév közül, talán ha egy olyan félévem volt amikor 10 v 11 kurzusom volt...Szerintem az hülyeség, hogy 15 v annál több, esetleg ha túlbuzgó vagy és előre felveszel tárgyakat.

Az tény, tök mindegy hova mész, nem egyszerű és hajtani kell ezerrel.

2015. máj. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Főiskola? Ennyi ésszel szabadlábon...

ELTE=Eötvös Lóránd Tudományegyetem. Ismétlem egyetem.


Igaz, hogy itt a legkeményebb, de hozható a szint.

2015. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves négyes!


Úgy tudtam, hogy a K betű a TÓK végén arra utal, hogy főiskolai Kar. Lehet, hogy tévedtem, megköszönöm ha nem harapod le a fejemet.

2015. máj. 26. 21:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves hármas!

Amennyiben elolvastad, amit írtam, én az óvodapedagógus szakról írtam, amit írtam (15 kurzus/félév) és nem mellesleg az ELTE TÓK-ról, nem pedig másikról - ahogy a kérdező kérdezte. Egyébként általában egy kurzus két kreditet ér, maximum hármat, ritkább az ennél magasabb. Így kiszámolhatod, kb. mennyi teszi ki a félévi átlagkreditszámot.

Ez az én tapasztalatom volt, nem tudom miért is kellett lepontozni?Mert egyeseknek 8 kurzusa van/félév?....

2015. máj. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 08:40


Már megbocsáss, de kinőttem abból a korból, hogy itt bárkit lepontozgassak nem azért járok fel...Jessszus...

Nem voltak 8 kredites tantárgyaim :D OMG :D Most aztán beszóltál...

De nem tudom elhinni, hogy egy óvósnak több kurzusa legyen mint egy tanítónak. Ahova én járok, itt van óvó szak de nem hallottam még ennyi kurzusról :D Pláne nem többről...akkor ennyi erővel 1,5-2 év a képzésed? Nem hiszem...;)

2015. máj. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves mindenki! 4-es vagyok, és nem értem, hogy miért hazudna valaki arról, hogy mennyi kurzusa van. Tehát nem is feltételezem ezt :)


Egyébként én ma voltam óvodapedagógiai alkalmassági felvételin az ELTE-n,és sikerült!! :)

2015. máj. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem...és elő is kerestem az indexemet, ahogyan ezt a kedves "kétkedőnek" is megírtam privátban, de ide is bemásolom, mert miért is kamuzna bárki ilyet????

I. félév: 19 tantárgy - 32 kredit...(ugye az előadás az nulla kredites és a hozzá tartozó szeminárium is csak kettő átlagban)

II. félév: 21 tantárgy - 36 kredit - itt megtoltam, rendben)

III. félév: 18 tantárgy - 32 kredit

IV. félév: 20 tantárgy, ebben egy szigorlat is benne van ez "csak" 28 kredit...

V. félév: 19 tantárgy és ebben is van egy szigorlat, 34 kredites félév

VI. félév: 7 tantárgy mindez 16 kreditért...,


180 kredit az óvodapedagógus alapszak, ebből volt nekem 188 kredit, tehát nem akkora "túltolás"...ezzel én lezártam ezt a témát teljesen.

Átlagban így jött ki nekem a 15 kurzus egyébként...mivel nekem ezek voltak és le is vontam belőle nagyrészt, ahogy látni...

2015. máj. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves négyes-nyolcas!

Neked pedig gratulálok a sikeres alkalmasságidhoz!:)

2015. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!