Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen rossz a magyar...

Miért ilyen rossz a magyar felső oktatás?

Figyelt kérdés

Az én problémám leginkább avval van, hogy ha nem erre a bizonyos három-négy egyetemre/fősulira mész valószínüleg jó munkát se fogsz kapni. Valami más suli nevet megemlítesz ami nem az Elte,Corvinus stb akkor mindenki azt mondja, hogy kitörölheted, hiszen a munkáltató komolyan se vesz.

Oké elhiszem, de miért? Ismerőseimből és egy pár éve végzett tanáromból kiindulva az egyetlen különbség a "rossz" főiskola és a "jó" között, hogy az egyiken úgy szivatnak, hogy ha épp ésszel végig csinálod akkor azért díjat érdemelsz. (Nem leszólás képp de itt nyílván nem a bölcsész karról beszélek)

Mondták, hogy a professzornak van egy listája amin megvan adva, hogy hány százalékát kell megbuktatnia és majdhogynem ecc pecc szinten osztályoz.

(Nem pletykának szánom, de vannak diákok, aki egy jobb jegyért cserébe olyan szolgáltatásokat nyújtanak a proff-nak ami egész biztos nem legális ... Bár az Eltés gólyatáboros botrányok után nem csodálkozok semmin.)

Elég undorító dolgok folynak itt szerintem.

Nagyon ott tartok, hogy Magyarországra nem is jelentkezek, Skócia elég (ahol amúgy ingyen van az oktatás) Tény oda csak full ötös és két emelt érettségivel lehet bekerülni, de hát rohadtul megérni. Az ottani "nem olyan jó egyetemek" is sokkal jobb helyen szerepelnek a ranglistákon, mint a Magyar legjobb. Van egy ismerősöm, aki szintén Eltére járt első évben majd átjelentkezett Skóciába és sikerült bekerülnie a St Andrewsba (top tizes iskola) és mondta, hogy tény, hogy nehéz de nem szivatnak a tanárok és tényleges tudás alapján kapod az elismerést és mindenki sokkal segítőkészebb és látszik, hogy ott komolyan veszik és szívesen oktatnak.

Nagyon nem szeretnék ilyen messzire elmenni, de eléggé el vagyok keseredve illetve meg is vagyok ijedve.


Ti nem vagytok elkeseredve? Gondoltatok már arra, hogy ha a mostani vagy előző miniszterelnökünk külföldre járatta az összes gyerekét iskolába, annak az oka, hogy a magyar nem felelt meg neki? Pedig ö az aki változtathatna rajta. Amit ugyan már megtett de csak egyre roszabb lesz véleményem szerint.


Nagyon szívesen várom a véleményeket. (ha csak nem törölnek megint a moderátorok)



2015. febr. 8. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

A fogalmazási készségedből, helyesírásodból, ezen kívül magából az észjárásodból kiindulva neked nem kell a felsőoktatás állapotáért aggódnod. Azt is megmondom, miért: nem fogsz bekerülni, de ha mégis, rövid úton elvérzel.

Pletykákra, nem pedig hiteles információkra alapozol. Illegális szolgáltatások? Ezt lajdonképpen honnan veszed? Ismersz olyat, aki ilyenre vetemedett? Lefogadnám, hogy nem, viszont ismersz valakit, aki ismer valakit, akinek a másodunokatesójának a feleségének a lányának a barátnőjének a menye megtette, igaz? Nagyon hiteles.

A "gólyatáboros botrányok" is csak azt bizonyítják, hogy mindent elhiszel, amit olvasol. És itt nem a TÓK-os esetre célzok.

Ezen kívül nincs sok hozzáfűznivalóm, mindenhol vannak inkorrekt tanárok, bizony még Skóciában is. Mellesleg kifelejtetted, hogy oda felsőfokú angol nyelvvizsga is kell, de nem ám magyar, hanem nemzetközi.

2015. febr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tudom, Ielts nyelvvizsga. Az angol nyelvtudásommal nincs semmi probléma. :) A jelentkezésemet már decemberben leadtam.
2015. febr. 8. 12:27
 3/18 anonim ***** válasza:
63%
Akkor have fun.
2015. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a "nemlétező" magyar nyelvtudásomat öt éve nem használtam iskolai szinten. Nem kifogásokat gyártok, csak gondoltam megosztom. :)
2015. febr. 8. 12:29
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
Azért néhány dolog nálad eléggé a szezon meg a fazon esete (gondolok itt a gólyatábori véleményedre, révén, hogy mi köze van ahhoz a magyar felsőoktatásnak, hogy egy szerencsétlen lányt megerőszakolt egy fotós?), meg az ilyen "azt hallottam/azt mondták, hogy így osztályoz a prof. Persze... Az ilyeneken csak röhögni lehet, és nem nagyon ajánlom bárkinek is, hogy egy szóbelin a prof. irodájában esetleg bepróbálkozzon ilyesmivel, mert addig tanult ott. Tény, hogy vannak rossz elemek a felsőoktatásban (sok a felesleges szak, nagyon felhígult az egész pl.), de azért az ilyen légből kapott mesékre (gondolom itt is mindenki hallotta a "fele papír a földre esett, ők megbuknak" - mesét) alapozni nem vall komoly ítélőképességre.
2015. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Természetesen igazad van de azt hiszem ez a pletyka csak egy a száz közül amit gondoltam megemlítek. Ne ezen ragadjatok már le. :D
2015. febr. 8. 13:35
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Sok hülyeséget beszélsz, de ha nem tetszik a rendszer, akkor húzzál Skóciába.
2015. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem beszélek sok hülyeséget, de amint olvashattad épp azon vagyok, de köszönöm az értékes kommentet. :) Biztos sokan megfogadják a jövőben. :)
2015. febr. 8. 14:28
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Nem hinnèm h ha a magyar felsőoktatàs olyan szar lenne akkor ennyien jönnènek ide külföldről tanulni. Az ilyen nemzetközi ranglistàk meg l.faszt se èrnek. Èn nem vagyok elkeseredve, olyan szakra megyek, ami nem büfè ès egèsz Euròpàban elfogadott diplomàt ad. Azon meg nem kell csodàlkozni sztem h nem adjàk könnyen a diplomàt. Az èletben se fog minden elsőre sikerülni (a vizsgàkra gondolok).
2015. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

"olyan szakra megyek, ami nem büfés".

Hadd találgassak. Mérnök? Informatikus? Le lehet szállni a magas lóról. Az összes szakra azt mondják, hogy büfés.

2015. febr. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!