Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen átlagtól kell megadni...

Milyen átlagtól kell megadni a jobb jegyet?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy pl. 4,6-ra meg kell adnia a tanárnak az ötöst? Mert úgy volt hogy idén kaptunk új tanárt és félévkor engedékenyebb volt és megadta mindenkinek a jobb jegyet (pl. 4,6-ra az ötöst), de azt mondta év végén szigorúbb lesz. Év végén szerintetek megadja a jobb jegyet?

2015. máj. 28. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
4,99-re sem KELL megadnia. Igazából a törvény szerint úgy oszt jegyet, ahogy akar, de az iskola pedagógiai elvei előírhatnak kisebb megszorításokat, pl. hogy ha egészet eléri az átlag, akkor annál rosszabb már nem lehet.
2015. máj. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

tényleg nincs olyan hogy kell.

van olyan tanár aki tényleg nézi az átlagot és 51 tizedtől adja meg a jobb jegyet.

míg más tanár a tendenciát nézi , esetleg csak a második félévet. azt is van akinél el lehet ránézésre dönteni.

pl ha ötöseid vannak de becsúszik egy karó, akkor az lehúzhatja 5 tized alá is ha kevés jegyed van. de ha jófej a tanár akkor látja hogy egyszeri botlás, az összes többi jegyed ötös akkor megadja.

legalábbis szerintem így megy az értelmesebb tanároknál.

én tudok olyat aki végigpuskázta az évet, bukott is le. átlag alapján négyes lenne, de a tanár megmondta hogy hármast kap, mert nem érdemli meg a négyest.

míg pl én 4,3 re megkaptam az ötöst mert voltam veresenyen is, az összes dogám szinte hibátlan volt, csak becsúszott egy rossz jegy.

de erre tényleg nincsen általános szabály amit követnének a tanárok. persze, reklamálni lehet utolólag ha igazságtalanul adott rosszabbat.

2015. máj. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
én azt tapasztaltam, hogy középiskola utolsó 2 évében évvégén enyhébbek voltak a tanárok. akit említettem, hogy mindig csak 4,51től adta meg, most 4,4re is ötöst adott mindenkinek, hiszen tudta, hogy egy jegyen is két pont múlik a felvételinél. és nem akart szemétkedni.
2015. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk is van olyan, aki pl. 3,5-re is megadja, de van amelyik csak 3,8-tól. Változó.
2015. máj. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
attól függ hanyadikba jársz. Nagyon aljas lenne, ha utolsó két évben lefelé kerekítene. Miért nem kérdezed meg tőle? Ha rossz választ ad, ajánljad fel, hogy felelsz valamiből a jobb jegyért.
2015. máj. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
85%
Ez szerintem tanártól függ, mert nekünk az egyik tanár 4.3-ra is megadta az ötöst, a másik viszont még 3.8-ra sem hajlandó megadni, hanem feleltet.
2015. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jún. 3. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!