Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi vagy pesti orvosi?

Pécsi vagy pesti orvosi?

Figyelt kérdés
Idén felvételizek,ha nem bénázok nagyon a szóbeliken 450 körüli pont minimum meglesz. Pestet jelöltem elsőnek,most viszont elgondolkoztam a cserén. Mennyire igaz a SOTE-ra az,hogy sok a sznob,beképzelt, stb stb? Vidéki vagyok,jobban vonz vidék,de mégis csak a SOTE..
2015. máj. 31. 00:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A sote semmivel se jobb, mint a videki egyetemek. Ha "videki" vagy, akkor miert nem oda mesz egyetemre? Nem lenne neked jobb, ha nem kellene annyit ingaznod? Es egy pestinek is jobb lenne, ha nem kellene Szegedig utazgatni, mert onnan ide jonnek ugy, hogy mar most ketsegei vannak. Orvosin nincsenek kulonbsegek. De tapasztalatbol tudom, hogy a sajat eleteteket konnyitenetek meg -es masoket, akik kozel laknak,de elveszitek a helyeket- ha nem ingaznatok annyit 6 ev alatt!


En orvosira jarok es elmondhatom, hogy baromira szar akarcsak hetvegente ingazni. Igaz, hogy a legtobb embernek kell, mielott valaki ezt irja, de akkor is en azt latom a legertelmesebbnek, ha a lakhelyemhez levo legkozelebbi orvosit valasztom. Es ha az a Szote , ami 100km-re van, akkor az, de meg mindig jobb, mint egy 300km-re levo masik egyetem. Ezek csak peldak voltak. Elnezest, ha kicsit harcias voltam, de szerintem netto hulyeseg nem a legkozelebbi orvosira menni, kiveve, ha utalod a csaladod-nem a varosod- es nagyjabol sose szeretnel hazajarni. Varos alapjan azert hulyeseg valasztani, mert idod nagyreszet ugyis tanulassal fogod tolteni. Masik meg fovarosban ismertseg alapjan tudsz elhelyezkedni, na most egyetem alatt nem nagyon fogsz hatalmas kapcsolatokat kialakitani, ha elotte nem ott eltel. Ha meg megis visszamennel a csaladodhoz videkre, ott is jobban orulnenek, ha a kozeli orvosi egyetemrol kerulnel ki. Ez az eddig tapasztalatom.

2015. máj. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg valami,amit sokan nem tudnank, a ponthatar sok mindent nem jelent. A BCE egyes bufoszakain majdnem max, tehat erosebb lenne, mint az orvosi kepzes? NEM. A pesti orvosin nem azert magas a ponthatar, mert jobb,hanem mert baromi sokan laknak kozelebb egyreszt,meg Pestrol is sok a jelentkezo orvosikra,ok ezert megjelolik elsonek, aztan meg ott van a videkiek 80%-a aki meg idejon presztizsbol, es mivel tobb a jelentkezo, ertelemszeruen tobb a magas pontot elerok aranya is. Ezert olyan magas a ponthatar. Sokan latom meg manapsag is leirjak, hogy "ennyinel huzta meg az egyetem a ponthatart", az egyetem semmit nem huz meg, azt ti huzzatok meg.
2015. máj. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szoval igy a 3. kommentbe megkerdeznem, hogy melyik van kozelebb hozzad? En azt valasztanam. Mert egy BSC kepzesen meg talan "izgalmas" is felfedezni egy uj varost es ingazni hetvegente, de 6 evig, foleg, hogy utana a rezidenskepzesnel is ketsegeid lesznek, hogy most maradj a seggeden vagy vegre legyel kozelebb, mert a tokod tele a vonatozassal, viszont senkit se ismersz az "otthoni" egyetemrol es minden uj lenne, na ez nehez.


Kepzeld el, hogy mi eri meg jobban neked. 30eves korodig vonatozgatni, vagy helyette valami ertelmeset csinalni a csaladdal? En most vagyok otodeves es ha vonatot latok, mert eletkedvem sincs,es sokan vagyunk igy az evfolyamtarsaim kozul.

2015. máj. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Győrben lakok,szóval Pest még közelebb van..:)
2015. máj. 31. 09:39
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor jelold Pestet. En igy dontenek, mint mar kifejtettem.
2015. máj. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Helyedben a pestit választanám sokkal jobb! Semmel. hallgató 21/lány voltam
2015. jún. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első 3 hozzászólásban a lényeg.

Utolsó: biztos jártál a másik 3-ra is, hogy így össze tudod hasonlítani őket ;)

2015. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Pécsről jelentkeztem át /családi költözés miatt/.
2015. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Akkor elnézést kérek :) De az indoklás sosem árt. Milyen tekintetben ítéled a pestit "sokkal jobb"-nak? Nyilván mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, de akkor légy szíves indokold meg, hogy a pesti szerinted milyen tekintetben sokkal jobb. Én inkább fordított véleményekkel szoktam találkozni. Az oktatás színvonala mindkettőn nagyon jó, az egyes tárgyak között vannak különbségek, de összességében hasonló. A diploma elismertsége is hasonló, mindkettőt nagyra értékelik (külföldön is). Logisztikailag Pécs előnyben van, a SOTE-n gyakran panaszkodnak arra, hogy az órák teljesen szét vannak szórva, és a távolságok is nagyok. Pécsen ez csak 4. évtől lesz jellemző, de a távolságok messze könnyebben áthidalhatók. Maga a város jellege más, Pécsen kisebb a nyüzsgés, Pesten nagyobb, ki ezt szereti, ki azt. Maga a diákközösség egyiken sem olyan összetartó már, mint akár csak néhány éve is, de azért az ember meg tudja találni a helyét előbb-utóbb.
2015. jún. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
A Párizsi finomabb.
2015. jún. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!