Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológusnak kötelező a...

Pszichológusnak kötelező a biológia érettségi?

Figyelt kérdés
10 osztályos vagyok és le kell adnom,hogy jövőre milyen fakultációt szeretnék. Az lenne a kérdésem,hogy pszichológusnak tényleg kötelező a biológia érettségi? Mert az interneten azt olvastam,hogy nem de a barátnőm meg,hogy igen. Illetve a tanárom szerint is kötelező. Köszönöm a segítséget!

2015. máj. 31. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező! :)
2015. máj. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező. A felvi.hu honlapon tudsz tájékozódni arról, mi a követelmény, milyen tárgyak kötelezőek, az a biztos, sose csak véleményekre hallgass!


Jelen állás szerint pszichológiára a következő tárgyakat fogadják el: magyar, matek, töri, biosz, angol, német, és még néhány másik idegen nyelv. De nem kötelező ezek közül egyik sem, bármelyik kettő lehet. Egy emelt érettségi kötelező. Érdemes olyan tárgyból vagy tárgyakból emeltezni, amelyek a legjobban mennek, amikkel a legtöbb pontot el tudod érni, mivel elég magasak a ponthatárok, hatalmas a túljelentkezés erre a szakra. A biológia kétségtelenül hasznos, mivel nagyon sok biosz alapú tárgy lesz az egyetemen, de ha nem érettségizel belőle, akkor is lehet ezeket teljesíteni, maximum kicsit többet kell tanulnod hozzá, mint annak, aki biosz emeltet csinált. Én töri-német emeltekkel jöttem erre a szakra, semmi hasznom nincs belőlük, de jól mentek, így simán felvettek az érettségikből adódó pontjaimmal. A bioszon kívül a leghasznosabb tárgy egyébként az angol, úgyhogy ha ez a kettő nagyon nem megy, nem érdemes belevágni.

2015. máj. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Én pszichót tanulok, és ha tehetném egész gimiben csak a biológiát hajtanám nagyon, plusz mellette a nyelveket, esetleg matekot.

Elég kemény a biosz, nekem hiányzik az alap, es latom, hogy sok csoporttárs annak kisujjból megy a vizsga, mert gimiben volt annyi eszük, hogy azt tanulták.

A matek a statisztika miatt érdemes, a nyelv meg magától érthető, mindenhova kell, ide is kell két középfokú nyelvvizsga

Remélem segítettem :)

2015. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
A telefon kijavított: csoporttársamnak :)
2015. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Oda pont, hogy nem kell két közép nyelvvizsga.
2015. jún. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Akkor lehet én tudom rosszul, mindenesetre nem hiszem, hogy hátrányt jelenteni, ha esetleg kettő van.

Csak nézd meg a ponthatàrokat, elég magasak, amikhez nem biztos, hogy elég egy.

2015. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!:)
2015. jún. 11. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:
5-ös: a mesterképzéses diplomához már két nyelvvizsga kell, és a pszichológia egy olyan terület, ahova sajnos általában még a mester diploma is kevés. Ergo igaza volt annak a válaszolónak, aki a nyelveket említette.
2015. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor kicsit le vagy maradva, mert már nem kell.
2015. jún. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!