Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri turizmus-vendéglátás...

Megéri turizmus-vendéglátás szakra menni egyetemre?

Figyelt kérdés
Ez az egyetlen dolog ami mozgat, és azért egyetemre csak kéne mennem.. véleményeket várok, hideget-meleget. :)

2015. jún. 1. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Megéri, csak tudd, hogy a hamburgeremben jól átsütve szeretem a húst, és kis krumplival szoktam kérni közepes kólával.
2015. jún. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Az első válasz nagyon vicces...


Én turizmus-vendéglátás szakra járok. Igaz, nem egyetemre hanem fősulira, de jár egyetemre ugyanerre a szakra barátnőm, szóval kb ugyanarról szól mind a két képzés. Általában magas a ponthatár, szóval legtöbben fizetősre járnak.

Végülis ez közgazdász képzés. Sok a matekos tárgy, szóval nem árt ha ebből jó vagy, de tudni kell a földrajzot, illetve két nyelvet is. Tájékozottnak, nyitottnak kell lenni. Nekünk volt szállodában gyakorlat.

A diploma feltétele két szakmai nyelvvizsga, illetve egy féléves összefüggő szakmai gyakorlat.

Én szeretem ezt a szakot, nem azt mondom hogy a legnehezebb, de azért tanulni kell bőven, de teljesíthető.

Ha kéne még ezzel kapcsolatban valami, szívesen segítek. :)

20/L

2015. jún. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Nem éri, mert szörnyen túltelített már ez a szakma. Nem egy ismerősöm végezte el ezt a szakot, de a legtöbb nem a saját szakmájában helyezkedett el, mert nem nagyon találtak munkát. Pedig jó eredménnyel végeztek, az angol és német felsőfokú mindnek megvan meg mellette társalgási szinten még minimum egy nyelv, de még így is se nagyon vannak munkalehetőségek. Amik vannak azok se olyanok, amit szívesen csinálna az ember, mert poton pénzért hajszolják túl őket.

Amúgy meg hiába közgazdász szak, ez az egyik legkönnyebb GTK szak, mivel a nagyon alap makró/mikró, közgáz matek, számvitel van benne, ami minden GTK-s gólyának alap, utána már szállodamenedzsment meg hasonlók, egyik se nehéz, nagyon könnyen el lehet végezni. Éppen ezért sokan elvégzik, de sokat nem érnek vele. Én egyáltalán nem javaslom, nagyon keveseknek jön össze egy biztos megélhetés belőle.

2015. jún. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amit az utolsó válaszoló írt abban is van igazság! Sokan végzik el ezt a szakot az biztos.

Én azért választottam ennek ellenére is ezt, mert ez érdekel, és szívesen tanulom. Viszont én úgy tervezem, hogy az alapszak után elvégzek egy mesterszakot is.

Kérdező nézz utána mindennek aztán dönts.:) (2es válaszoló voltam)

2015. jún. 2. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nincs más, ami érdekelne, viszont ezt szívesen tanulnám, és akár egy recepción is szívesen dolgoznék csak emberekkel foglalkozhassak, beszélhessek idegen nyelven.. egyébként van már pár ötletem, szeretnék saját vállalkozásban dolgozni, amihez azt olvastam, megtanítják az alapokat. Összességében azt válaszoltátok, amire vártam, de nem tántorít el a negatív vélemény sem :)
2015. jún. 2. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!