Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Milyen a...

Orvostanhallgatók! Milyen a patológiai bonctermi gyakorlat?

Figyelt kérdés
Miből áll a gyakorlat? Csak beteg szerveket, elváltozásokat néztek, illetve csak kórszövettan van? vagy láttok boncolást is? Amikor bementek a boncterembe már fel vannak boncolva a tetemek, vagy előttetek boncolják fel őket? Minden érdekel, ami eszetekbe jut :)

2015. jún. 3. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:
57%

Hát a PATOLOGIA konkrétan nagyon valtozo nálunk, bemegyunk gyakra 4-5-6 tetem szokott feküdni a boncasztalokon attol fuggoen hányan haltak meg akkortájt. Az ajto elott a hozzatartozok sirva varják a papirokat roluk. Valamelyik szét van már szedve valamelyik nincs a gyakvezeto eldönti melyiken szeretne demonstralni es azt vegigmutatja. Ha ugy van akkor előttünk szedi szét a boncmester. A többi tetemen közben dolgoznak más boncmesterek\patologusok. De nalunk szabad volt a mozgás ahova akartal odamehettel nezelodni ami mondjuk akkor volt erdekes ha kisbaba tetem volt vagy már bezoldult tetem vagy csak masnapos az ember es inkább kevesbe gyomorforgato tetemet "valaszt" nézni.

Es van persze korszovettan is dehat az szamitogep terembe teljesen más környezetbe.

Nálunk igy van.

2015. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!