Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosok, orvostanhallgatók!...

Orvosok, orvostanhallgatók! Az egyetem melyik évei a legkeményebbek szerintetek?

Figyelt kérdés
Nyilván mind a 4 egyetem más és más, és most nem is szeretnék ilyen SOTE-POTE-SZOTE-DOTE vitába belemenni, mert szerintem mind a 4 orvosi ugyanolyan színvonalas. Bármelyik egyetemről is van szó, azért én nagyrészt azt hallottam, hogy az első 3 év a vízválasztó. Azért kérdezem, mert orvostanhallgató vagyok, és 4-5-6. évben el szeretnék kezdeni egy másik szakot levelezőn. Tudom, hogy az orvosi önmagában is nagyon nehéz, de ha már a vége felé van az ember, talán belefér. Van olyan ismerősöm, aki harmadévben kezdett el egy műszaki szakot és mindkettő (jól) megy neki. Szóval az úgyse bírnád kommenteket ne...

2015. ápr. 14. 18:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%

az első 3 év az elmélet, de amúgy szerintem az se olyan rázós, mert gyakorlatilag a gimis emelt anyagot kérdezik ki újra (meg az áldott latin, de egy idő után már észre se veszi az ember ha van hozzá társított tudása is és nem csak magol), csak mondjuk pécsre idén se volt 400 pont a határ azt meg olyan emeltekkel meg magolással ki lehetett bekkelni, hogy csak nézel, pestre duplázással elég két 70%... Hát ha még jó jegyei vannak az embernek.

gyógyszerészeknek 360 ponttal el lehetett menni... hát úgy tényleg nehéz lesz ha hozzá se szagoltunk még igazi kémiához

a másik három év is nehéz, és leginkább az időhiány miatt nem igazán lehet mellette másfelé is figyelni (és nem azért, mert sokat kell otthon tanulni hanem sok a gyakszi), nyaraidról mondj le, minden évben (a 2. évet kivéve) adnak programot. hatod évben meg ugye szigorlani kell minden szarból, na meg 12 félévet elvesz az orvosi a 14ből, tehát akármit csinálsz fizetősen megy majd a jó része


a másik, a röghöz kötés, tehát ha aláírod a szerződést akkor a képzésed 2*esét 12 évet a magyar egészségügyben kell ledolgoznod, vagy kifizetni a 13 milliós költséget

színvonalas az orvosi innsbruckban is...

2015. ápr. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Te orvosira jársz?
2015. ápr. 14. 19:38
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az első válaszoló orvosis.


Én budapestre járok, számomra a 4. szemeszter volt a legnehezebb.

Nekem is van olyan ismerősök aki párhuzamosan csinál másik szakot.

2015. ápr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom.... Mert egyrészt úgy érzem, hogy az első válaszoló orvosis, másrészt meg pont, hogy nem. Azért azt kijelenteni, hogy az első 3 év az csak a gimis emelt anyag ismétlése.... Elég meredek. Nem tudom, hova járt gimibe, de én (és mivel anonim az oldal nincs értelme felvágni) az ország egyik legjobb sulijába jártam, és mi speciel nem tanultunk se biokémiát, se anatómiát, se szövettant, se pathológiát, de még csak mikrobiológiát sem.
2015. ápr. 15. 09:21
 5/23 anonim ***** válasza:
11%

mutasd meg mit nem tanultatok és megmutatom valamelyik vastag mozaikos bioszkönyvemben van

a szövettan szinte a teljes 11.es anyag... lazarostos kötőszövet tömött rostos kötőszövet, mond hogy még csak nem is hallottál róluk

szerintem (ha csak említés szintjén is, de szó volt ott már mindenről)

2015. ápr. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.


Oké mutasd meg, hogy hol van benne a biosz könyvben a Primer sclerotizáló cholangitis.


Köszönöm

2015. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Aki a mond igét E/2. felszólító módban egy D-vel írja, inkább ne tartson kiselőadást, hogy mi van benne a középiskolás könyvekben és mi nincs. Ja, igen. Mert az, hogy a bioszkönyvben van két lecke a csontvázról, az egy lapon említhető az orvosin fél évig tanított mozgásszervrendszeri anatómiával. Meg a gimis 6 B5-ös oldalnyi tananyag a perfériás és központi idegrendszerről, az egy kategória az orvosis neuroanatómiával. Gratulálok. Ha pedig benyaltad a Röhlich Szövettant elsőtől az utolsó lapig érettségire, akkor én kérek elnézést.
2015. ápr. 15. 21:52
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
nem hiszem hogy az epe ne lenne benne középsuliban, különben meg te kérdezted kérdező menj orvosira és megtudod ilyen egyszerű...
2015. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Orvosira járok... Igen, benne van az epe a bioszkönyvben, és sokminden más is. Viszont a középiskolás biosz akkor sem egy fajsúlyú az orvosi egyetemmel. Gimiben és orvosin azért nem ugyanannyit kell tudnod az epéről, a csontokról, a szövetekről..stb. Gimiben kapsz egy minimális alapot, hogy az egyetemen ne úgy nézz, mint Rozi a moziban, hogy hol vagy. Egyébként nagyon nagy kamus vagy... Nem voltál te még csak a közelében sem egyetlen orvosi egyetemnek sem. Aki egy félévet is elvégzett ÁOK-on, az nem mond ilyen baromságokat. Ordít a kommenjeidről a laikus, rosszmájú hozzáállás és a lenézés, megvetés. "Az orvosi első három éve csak gimis ismétlés", "Az orvosit bárki elvégzi, csak magolni kell", "Na és ha orvos? Nekem is van diplomám?" /Ezt pl. mondja egy bölcsész, közgazdász stb, aki 5 év egyetem után dolgozik, míg egy orvos 6 év után még legalább 6-8 évet tanul, hogy önállóan dolgozhasson szakorvosként/. A kommentjeid pont beleillenek a fenti, lenéző csoportba.
2015. ápr. 15. 22:12
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

hát nyilván nem, de semmi nincs olyan, amiről még csak nem is hallhattál


és egyébként sem a biokém meg az anat szokott lenni a mumus hanem a kémia

2015. ápr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!