Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SZTE Gazdasági és Vidékfejlesz...

SZTE Gazdasági és Vidékfejlesztési Agrármérnökön hallgató van itt valaki?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, idén felvizek, ha tudtok, segítsetek! Köszi :)


1. Ugye ez a képzés a Mérnöki karon van, szóval akkor ugye nem kellene Hódmezővásárhelyre kijárnom? Valakitől ezt hallottam, nem tudom mennyire igaz... Hódmezővásárhelyen elvileg csak a Környezetgazdálkodási Agrár, és mezőgazdasági mérnökik vannak...

2. Mennyire nehéz az alapképzés? Mi(k) a legnehezebb tantárgy(ak)?

3. Egyéb tapasztalatok?

4. Milyen a diákélet a Mérnöki Karon?

5. Koleszos van köztetek, ha igen, milyenek a koleszok Szegeden?


Válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 3. 15:04
 1/3 anonim válasza:

Szia! :) Igen, én itt vagyok!

1. A Mérnöki karon van a képzés, szóval nem kell Hódmezővásárhelyre menned.

2. Eddig nem volt vészesen nehéz szerintem, bár csak az első éven vagyok túl. A gazdaságmatematika volt nekem a legnehezebb első és második félévben is.

3. Van pár tantárgy ahol nem is a tudásod számít, hanem hogy milyen hangulata van a tanárnak, vagy hogy mennyire vagy szimpatikus neki. Mondjuk szerintem szinte mindenhol vannak ilyen tanárok :D

4. Szerintem nagyon jó a diákélet, nekem is nagyon rendes csoporttársaim vannak :) Meg persze a bulik is elég jók :)

5. Én nem vagyok koleszos, de úgy tudom ,hogy ha Mérnöki karos leszel akkor csak a Mérnöki kar kollégiumába kerülhetsz. Ott volt a gólyatábor, hát nem a legjobb koli az biztos.

Sok szerencsét a felvételihez! :)

2015. jún. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Te egyébként hova valósi vagy? :) Fiú/lány?
2015. jún. 22. 17:23
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Én végzős vagyok. :) Szóval van már tapasztalatom a GVA szakkal kapcsolatban.

Az órák 95%-ban az A épületben, a Mars téren vannak. Néhány óra pedig a C/D épületben, ami a Moszkvai krt-on van.

Nekem is a matek volt a legnehezebb. Informatika előadásból is elég sokat kellett tanulni a zh-ra,később lesz még területi tervezés és helyi gazdaságfejlesztés. Szerintem ezekre kell a legtöbbet tanulni, de ez attól is függ, hogy középiskolában tanultál-e már gazdasági tárgyakat.

Egyébként rengeteg program van az egyetemistáknak, amik mind nagyon jók. :)

A kollégium...én nem vagyok kolis, de minden kolistól azt hallottam, hogy a Kar kollégiuma enyhén szólva is kritikán aluli...Többen is átjelentkeztek másikba.

2015. jún. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!