Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME környezetmérnök, vagy...

BME környezetmérnök, vagy inkább Corvinus biomérnök?

Figyelt kérdés
Első helyen BME biomérnökit jelöltem meg, de kb 401-403 pontom lesz és nem tudom idén hogyan fognak alakulni a ponthatárok. Az lenne a kérdésem, hogy inkább rakjam be másodiknak a környezetmérnökit BME-n, vagy inkább legyen Corvinuson a biomérnöki? Még van lehetőségem a sorrenden változtatni, csak annyi rosszat hallok, olvasok a corvinusról, hogy nem tudom mitévő legyek. Mert gondolkodom MSc-ben is, és talán akkor jobb, ha nem Corvinusosként szeretnék BME-re bekerülni, mert az szerintem elég valószínűtlen...

2015. jún. 6. 16:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a környezetmérnöki elég vakvágány szak
2015. jún. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Semmivel sem jobb mint a Corvinus biomérnök?
2015. jún. 6. 17:02
 3/12 anonim ***** válasza:
mi a terved biomérnökként?
2015. jún. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mit csinálnál később? Mert ha nem tudod, akkor egyik sem jó.
2015. jún. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szívem szerint környezetmérnökire mennék, csak sok helyen olvastam és utánajártam, és mást se látok, hogy kamuszak meg felesleges, mert mindenről tanul, de semmihez sem ért. Legszívesebben a környezetvédelemben szereték dolgozni. Akár környezetbarat termékeket, vagy eszközöket tervezni, vagy megújuló energiaforrással foglalkozó feladatköröket ellátni. És akkor találtam hogy a biomérnöki környezetvédelmi szakirannyal tök jó lenne, csak azért félek, hogy épp le fogok csúszni a felvételin. Ezért érdeklődöm, mert még júl 9-ig meg tudom változtatni a sorrendet.
2015. jún. 6. 18:09
 6/12 anonim ***** válasza:

gépészmérnökin is lehet környezetvédelmi témákkal foglalkozni

ez így nem konkrét

2015. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne menj a Corvinusra. Én a BME-n kezdtem biomérnökin, csak élelmiszermérnök szerettem volna lenni, ezért átmentem a Corvinusra. Nem mondom, hogy megbántam, mert örülök, hogy élelmiszermérnök lettem, de a BME-hez képest nagyon színvonaltalan, ami ott megy. Környezetmérnök bsc után még mehetsz szerintem bio msc-re, vagy ha már ott vagy, újraérettségizhetsz és jövőre elkezdheted a biot, pár tárgyat el is tudsz fogadtatni valószínűleg.
2015. jún. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
A környezetmérnök teljesen rendben van elhelyezkedés szempontjából. A több tucat környész ismerősöm szuper helyeken dolgozik (én is). Persze észnél kell lenni, proaktívan és őszintén kell hozzáállni. Ez tényleg egy olyan hivatás amit lehet szeretni és jó kedvvel munkába menni. Persze a környezetmérnöki egy interdiszciplináris szak, nagyon tág területet fed le: az összes ujjam nem lenne elég felsorolni, hogy potenciálisan mennyi mindent lehet vele kezdeni. Szerintem a legjobb kombináció egy környezetmérnöki alapszak, és egy specializáltabb mesterszak (biomérnöki, energetika, gazdasági, területfejlesztés, stb.), ha már megvan, hogy mi érdekel. Megjegyzem, a BME környész ugyanazt a kémiát tanulja, mint a vegyészmérnökök, tehát kamuszaknak biztosan nem nevezném. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.
2015. jún. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2015. jún. 7. 15:16
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

Corvinus semmiképpen.


Biomérnök a BME-n, környezetmérnök a SZIE MKK-n a legjobb.

Maguk a szakok egyébként egyaránt jók, csak nagyon nem mindegy melyik egyetemről van szó.

2015. jún. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!