Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ElTE keleti nyelvek és kultúrá...

ElTE keleti nyelvek és kultúrák szak elvégzése után milyen munkalehetőségek vannak?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n elolvastam, amit a szakról ír, de semmi konkrét nem derül ki belőle.


Olyasvalaki(k)nek várnám a válaszát, akik ténylegesen tudják, hogy ha tegyük fel, elvégeztem a szakot, akkor "hogyan tovább". Hogy konkrétan hol kezdhetnék el dolgozni.


Tudom, hogy ez több mindentől függ, de aki esetleg erre a szakra jár(t), az milyen lehetőségekkel találkozott?


(Tudom, hogy van külön kínai, japán és koreai, de nem akartam csak konkrétan az egyikre leszűkíteni a kérdést)


2015. jún. 7. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
3%
Meki, Subway, KFC, Burger King
2015. jún. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Tudományos kutató (esetleg)
2015. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Az utolsó ismét itt van az idióta semmitmondó válaszaival.
2015. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Halihó! Szia, én pont ilyen szakra készülök idén. :) Ha végeztél, mesterképzést követően lehetsz fordító és/vagy tolmács, idegenvezető, illetve külföldi cégek irodáiban helyezkedhetsz el. Azt nem tudom, tanárként mennyire tudnál elhelyezkedni, de ahhoz kéne olyan végzettség is. Én mondjuk fordítónak készülök, de majd meglátjuk mi lesz belőle. Japán szakra ezt a blogot ajálom, ebből elég sok mindent megtudsz. Hogy mit tanítanak a képzésen stb. :) [link]
2015. jún. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: tehát közöd sincs a szakhoz, de az interneten mindent elhiszel. Értem!
2015. jún. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Én is olvasgattam az interneten a szakról, az egyiken konkrétan megkérdezték a blogot vezető lányt, hogy mit fog az egyetem után dolgozni, de azt válaszolta, nem tudja, mert még nem ott tart.

Továbbtanulás előtt állok, és szívem szerint erre a szakra jelentkeznék, mert ez az, amit örömmel csinálnék, csak az egyetem utáni munkalehetőségeket illetően vannak kétségeim.

2015. jún. 9. 17:44
 7/7 anonim ***** válasza:
94%
Neked is csak gratulálni tudok 5. válaszoló! Te is biztos azok közé tartozol, akik azt állítják, hogy aki nem informatika vagy műszaki szakon tanul, az bizony "bufeszakra" jar. Természetesen annyi eszetek van, amennyi látszik! Majd ha tolmácsolni kell egy japán emberkenek, mindenképp hivnak majd egy informatikust, es o majd mindent megold a maga módján! En meg azt mondom hogy azt csináld, amit a legszívesebben szeretnel! Ha ide húz a szived, hat akkor ide Menj! Ha ezt szeretnéd csinalni, es ebben leled örömöd, akkor biztosnak talalom hogy lesz munkad! Msc utan szerintem eleg esélyes! Ahogy a nép 80%-a szerint a sportszervezo is "büfé" szak, ugy a 80%-a buta is! Egy kézilabda,vizilabda,foci mérkőzést nem fog megszervezni egy informatikus, vagy egy szerkezetlakatos! Nem veletlenul vannak ilyen szakok az egyetemeken/foiskolakon! En szurkolok neked!
2015. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!