Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Én 4,48-ra négyest, egy...

Én 4,48-ra négyest, egy osztálytársam ugyanerre az átlagra ötöst kapott. Ez nem szabálytalan?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tanárnak nem kell figyelembe vennie az átlagot, de ez nyilvánvalóan kivételezés. Ha nem törvénytelen, akkor pedig egy jó indokot mondjatok, hogy miért nem. :DD

2015. jún. 11. 17:35
 1/6 Steve2292 válasza:
73%
Mivel kerekítve pontosan 4,5 az átlag, így a tanárnő döntheti el, hogy merre kerekít. Mindezt bizonyára órai munkák, jelenlét, szorgalom alapján teszi. Amennyiben jól emlékszem 4,6-tól kötelező felfelé kerekíteni, tehát akkor lenne szabálytalan. Ilyen esetben azt kerekíti felfelé, aki aktívabb volt órán, több kis ötös vagy pont, jó házifeladatok, ilyesmi.
2015. jún. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály, hogy mennyitől kerekítenek felfelé. Nálunk van olyan tanár, aki már egész5-től, de van amelyik csak egyész8-tól.
2015. jún. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem is érdekel, hogy mennyitől kerekítenek, tudtommal nincs is rá szabály. De miután megkérdezte valaki, hogy mennyitől ad ötöst és azt mondta személytől függ, szerintem jogosan vagyok felháborodva...
2015. jún. 11. 17:46
 4/6 Steve2292 válasza:
100%
Nem jogosan, bár én is nagyon kitudnék akadni ezen. Ettől még nem lesz jogos. Személytől függ, hiszen ha Te nagyon okos vagy és mindent tudsz, de néha lusta vagy, ezért nem csak 5-öst írsz, akkor lefelé fog kerekíteni, míg, ha nem az erősséged a tárgy, de küzdesz, mindig gyakorolsz és így éred el ezt az eredményt, akkor felfelé fog. Persze ezek szélsőséges helyzetek, csak azt akarom mondani, hogy akármennyire is jogosnak érzed, bizony ez nagyon sok mindentől függ. Ezért is igaz az, hogy az érdemjegy nem tükrözi a valós tudást.
2015. jún. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A "személytől függő"-ben semmi szabálytalanság nincs, ha azt mondta volna, hogy na Pistike, rád pikkelek, te csak négyest kapsz, na az lett volna a szabálytalan. Egyébként meg órai munka, aktivitás, leckeírás és sok egyéb faktor játszik szerepet az értékelésben, az átlag csak egy ezek közül. (bár kétségtelenül az egyik legfontosabb)
2015. jún. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amúgy nem számít, mennyire kerekítik, ha akármennyi,5 felett van, akkor szokták a jobb jegyet adni, ha alatta, akkor a rosszabbat, és ha pont ,5, akkor veszik figyelembe a szorgalmat, stb, vagy feleltetik még; tehát 4,48-ra négyest szoktak adni. (én legalább is ezt tapasztaltam, de lehet, hogy nem így szabályos, nem értek hozzá).
2017. jún. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!