Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mióta létezik diszkalkulia?...

Mióta létezik diszkalkulia? Az én " időmben" ilyesmi nem létezett, a tanárok, szülők, simán csak lusta dögnek tartottak. Pedig csak 24 éves vagyok.

Figyelt kérdés
Annyira rosszul esik ez az egész, felnőttkent olvastam utánna, és akkor jöttem rá, hogy nálam szinte biztosan ez a helyzet. Nagyon sokat szenvedtem emiatt az iskolás évek alatt, folyton bántottak hogy miért nem tanulok, minden év végén nyári büntetésben voltam a matek jegyem miatt. Már általános alsó osztályaiban is 2-es, 3-as voltam matematikából, később középiskolában pedig mindig 2-es, nagy tanári jóindulattal nem buktam meg, és sokat jártam magántanárhoz is. Volt hogy egész napokat rászántam a dolgozatra készülésre, próbáltam megfelelni a szüleimnek, de nem sikerült, mindig lehülyéztek, semmirekellőnek neveztek, folyton büntetéseket találtak ki. Pedig a többi tantárgyból, átlagos erőfeszítéssel is mindig négyes ötös voltam. Hogyan lehet, hogy akkoriban a tanárok nem küldtek el ilyen vizsgálatra, és szüleim sem tudtak róla, hogy ilyen létezik? Most is gondot okoz, pl bevásárlásnál, nem tudom fejben tartani, hány forintnál tartok, sokszor a pénztárnál derül ki, hogy nincs is nálam elég pénz. Visszajáróval is sokszor átvertek már. Nem igazán tudom megítélni az ilyen liter vagy kg árakat, hogy akkor melyik is éri meg jobban. Százalékot számolni is nehezemre esik ha valamiért kell.
2015. jún. 13. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos akkoriban nem volt ennyire ismert a diszkalkulia és sok tanár nem is elég képzett (a saját hibájából, hiszen neki lépést kellene tartani és képezni önmagát).

Nagyon bántó lehet, hogy igazságtalanul büntettek, de ezen túl kell lépned, mert visszacsinálni nem lehet.

Hogy felnőttként a számolási nehézségeket hogyan lehet fejleszteni, azt sajnos nem tudom. Ha esetleg van a közeledben tanár/tanítóképző akkor ott fogadó órán meglátogathatod a matek vagy pszichológia tanárokat. Ők mondhatnak tanácsot.

Valószínűleg más (pl vizuális) képességeidet kell használnod a matematikai fogalmak megértéséhez, mint pl a kg árak vagy a visszajáró megszámolása. Vagy használd a mobilod, már mindegyikben van számológép :)


A mai napig sok tanár nem elég felkészült, az unokaöcsémet pl különleges iskolába akarta küldeni a tanára azon a címen, hogy diszlexiás. Pedig annyi baja volt, hogy más országban született és ott járt oviba, aztán a magyar iskolában nehezen boldogult a szövegértéssel és helyesírással. Logopédus segítségével és sok gyakorlással magyarból 4-es lett a bukdácsolás helyett.

2015. jún. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én 23 vagyok, általános iskolában két felmentett osztálytársam is volt, tehét ezt nem ma találták ki.
2015. jún. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!