Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Eötvösösök! Milyen...

Budapesti Eötvösösök! Milyen a suli? Milyenek a tanárok? Jó ötlet oda menni?

Figyelt kérdés
Elsősorban 9.-esek véleménye érdekelnek ,mert ők azok akik az újak voltak.

#Budapest #Eötvös #gimnázium . 5. kerület
2015. jún. 14. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Én most felvételiztem az Eötvösbe, de sajnos nem vettek fel :( Csupa jó véleményt tudok mondani az iskolákról, kedvesek a tanárok, segítőkészek, van elvárás, de közel sem olyan, mint amennyi rémtörténeteket mesélnek róla :) Nagyon jó ötlet oda menni, kell hozzá egy kitűnő bizonyítvány (vagy legalábbis olyanokból legyél 4-es, ami nem számít), és minimum 79 pontos központi, de jobb ha több, ez az adott szaktól függ (német haladó nyelvi előkészítőre elég volt 78 pontos + kitűnő, illetve humánra 79 pont). 85-90 ponttól kb. az összes szakra mehetsz szóbelizni, de még közel sem vagy bent. Nagyon szűrnek a szóbelin is, jól kell szerepelni.
2015. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akik aztán oda járnak tartják általában ezt a kitűnő átlagot? Van akinek 4,5 alá megy ,vagy ennél a sulinál már rossznak számít?
2015. jún. 17. 14:28
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez emberfüggő, esetleg attól, hogy ki milyen általánosból jött. Vannak, akik tartják, de vannak, akik nem bírják az iramot. Igen, vannak akiknek 4,5 alá megy az átlaguk, sőt, 4,00 alá. Rossznak számít, de az ilyen ember vagy elmegy, vagy próbálja magát felhúzni, mivel a közösség, meg a programok olyanok, hogy innen elég nehéz elmenni. :)
2015. jún. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Köszi! :)
2015. jún. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Jajj bocsánat ezt nem ide akartam írni!
2015. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én hatosztályosba járok az Eötvösbe, most voltam hetedikes. Nagyon jó suli, rengeteg program van, nagyon jó a közösség, a tanárok rendesek, megértőek. Nehéz bekerülni, de egy próbát megér. :)
2015. júl. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akinek 4,5 alá megy az átlaga azokból a tárgyakból, amit számítanak nagyon kevés esélye van.

Tavaly a legalacsonyabb behívási ponthatár német nyekre volt 128 pont, azelőtt 130, az idén lement csak 118 pont volt (max 150).

Az elmúlt években olyan 180 ponttól lehetett bekerülni, most szerintem 170 lesz a német nyekre, 175-180 a többire.

Azért kevés az esély, mert gyengébb átlaggal 90-100 pontos központit kell írni, ami nem jellemző olyan tanulókra, akik nem tudtak a fő tantárgyakból 4,5 fölött produkálni. Az, hogy van olyan, aki nem volt kitűnő igaz, de az ilyen minimális.

2016. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!