Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van egy esély 20 magyar...

Van egy esély 20 magyar tétel/nap?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok maradva,hétfőn érettségizem és még van 5 törim is angolra nem tanultam és a magyarba nem néztem még bele. Vasárnap már ismételni szeretnék. Szerintetek lehet 20 magyart 1 nap alatt megtanulni ??

2015. jún. 19. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem 40db magyar tétel van? 20db irodalom, és 20db nyelvtan. Megtanulni szerintem esélytelen. Olvasd el és próbáld megérteni nagyjából.
2015. jún. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább magyarra tanulj mint angolra és szándd rá a vasárnapot is a magyarra, max egyszer olvasd el a törit mégegyszer.
2015. jún. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A nyelvtan már megvan :) meg irodalomból is miközben anno dolgoztam maradt meg vmi....
2015. jún. 19. 19:47
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Tapasztalatból mondom (én is most érettségizek), napi 20 tételt 2-3x el lehet olvasni. Így előtte bevágod a rövidtávú memóriádba. Ne próbáld visszamondani magadnak csak figyelmesen olvasd. Ha kicsit is hasonlítunk egymásra, akkor vizsgahelyzetben minden eszedbe jut róla!

Talán többször is el tudod olvasni, vagy ha alaposabban átnézed, az se baj. Nekem volt hogy 60 tétel 3 óra alatt, szóval 20 tétel egy óra! Mondjuk itt csak gyorsan átnéztem, nem a tanulás részére koncentráltam.

Szóval annyi biztos megmarad, hogy átmenjél. Meg több is.

2015. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
77%
Szia! Megpróbálhatod, hátha sikerül! (Nekem nem sikerült, én ezen a héten érettségiztem, már a bizit megkaptam) kb 1 napom maradt a 20 magyar tételre, és hát nincs egy szuper memóriám, tehát ha én egyszer elolvasok valamit az nyugodt helyzetben elő jön, de stresszhelyzetben nem, szóval imádkoztam hogy jó tételt húzzak, kb. olyan 13 tétel volt amit sikerült alaposabban átnéznem, a maradék hét pedig olyan volt hogy jó ha eszembe jut pár dolog hogy mi volt benne. :) Szóval ha jó a memóriád akkor sikerülhet, de tényleg egész napos, reggeltől estig tanulással, ha nem akkor reménykedj. :) Szurkolook! :)
2015. jún. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!