Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek vajon hogyan...

Szerintetek vajon hogyan alakulhatnak az idei ponthatárok az orvosi és fogorvosi karokon? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés
Nem az idén érettségiztem, de azt hallottam, hogy az emelt biológia és fizika érettségi az idén elég könnyű volt, viszont a kémia elég nehéz. Aki most érettségizett, hogyan látja? Ha jól sikerültek az érettségik, valószínűleg feljebb mennek a pontszámok a tavalyihoz képest, vagy ti ezt hogyan látjátok? Meg persze a jelentkezők számától is függ, valaki nem hallotta, hogy ezekre a helyekre tavalyhoz képest többen vagy kevesebben jelentkeztek?

2015. jún. 24. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a vidéki orvosi egyetemeken el tudom képzelni a 390-től kezdődő ponthatárokat is.
2015. jún. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Összességében az orvosira és a fogorvosira is TÖBBEN jelentkeztek, ezt meg lehet tekinteni a felvi. hu-n. Konkrétan én a fogorvosit néztem, hogy SOTE-t elso helyen 36-tal többen jelölték meg, mint tavaly. Én személy szerint remélem, hogy ugyanannyi marad, vagy csökken. Esetleg 1-2 pont növekedés.
2015. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a segítséget. Nekem 414 pontom van, remélem, hogy a vidéki orvosi vagy fogorvosi karok közül bejutok valamelyikre, csak, hogy állítólag a biológia és fizika érettségik könnyűek voltak, viszont a kémia érettségik nehezek. Hát nem tudom, tavaly sok helyen volt 400 pont körül, remélem azok az idén nem mennek fel 414 fölé.
2015. jún. 24. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam egy javítótanártól,hogy az emelt kémia átlaga 10 ponttal jobb lett a tavalyinál,úgyhogy lehet ,hogy kicsit emelkedik (pár pont),de nem sok.
2015. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Legutóbbi hozzászóló: Én mindenhol azt hallottam, hogy az idei kémia emelt szintű eléggé nehéz volt és nagyon rosszul sikerültek az előző évekhez képest, nekem egy középiskolai tanár azt mondta, hogy a tavalyi átlag 43%-os körüli, az idei pedig kb. 10%-kal alulmarad. Viszont a legtöbben azt mondják, hogy a biológia emelt, az idei májusi és a 2014. szeptemberi is elég könnyű volt, és a fizika emelt is könnyű volt, úgyhogy ha nőnek a ponthatárok, azok inkább a biosz és fizika miatt fognak... de remélem, hogy nem lesznek sokkal magasabbak mint a tavalyiak.

Aztán biztos van olyan is, akinek a kémia sikerült jobban, embere válogatja...

2015. jún. 25. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a tanárom, hogy az idei átlag jobb lett emelt kémián, mint tavaly, amit így utólag el is hiszek, mert az én ismerőseimnek elég jól sikerült 'sajnos'.
2015. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!